امام جمعه ساری:

ایران اسلامی سراسر سپاه و بسیج است

امام جمعه ساری گفت: ما همه حامی سپاهیان هستیم و امروز با پوشیدن لباس مقدس سپاه در نماز جمعه و راهپیمایی در برابر دشمن می‌ایستیم و شعارهای محکم (مرگ بر آمریکا) سر خواهیم داد تا ترامپ و یارانش بدانند ایران اسلامی سراسر سپاه و بسیج است.

به گزارش فارس، آیت‌الله نورالله طبرسی نماینده ولی فقیه استان مازندران در خطبه نماز جمعه این هفته با اشاره به درگیر شدن چند استان کشور درگیر سیل و گرفتاری‌هایش شدند، از جمله استان‌های مازندران، لرستان و خوزستان که آسیب‌های جدی دیدند، اظهار کرد: همه از یک پیکریم در مواقع گرفتاری همه باید بسیج باشیم.

وی با اشاره به اینکه خوشحالیم که در مقابله با جبران خسارات سیل همه هموطنان حضور فعال داشتند، و همه گوش به فرمان مقام معظم رهبری بودند، افزود: حوادث و بلایای طبیعی که در گوشه کنار دنیا اتفاق می‌افتد، وظیفه ما این است که در کنار حادثه‌دیدگان بوده و در جبران خسارت‌ها کمک کنیم.

نماینده ولی فقیه در مازندران در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تصمیم دولت آمریکا مبنی بر تروریست دانستن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران اظهار کرد: با توجه به اینکه چندین سال است آمریکایی‌ها که خودشان تروریست هستند، ایران را تروریست می‌دانند اکنون هم سپاه ما که از جنس مردم است را تروریست خواندند که این مسئله نشان دهنده این است که ترامپ دیوانه است و تکلیفش با خودش معلوم نیست.

وی ادامه داد: ترامپ یک غلطی کرد تا باجی بدهد و در انتخابات برنده باشد، این برچسب ناچسب به کشور ایران نمی‌چسبد و این سخن زشت در شأن انقلاب نیست.

نماینده ولی فقیه استان مازندران یادآور شد: ما شهیدان زیادی در مرزها دادیم، تروریست‌ها هر توطئه‌ای که دل‌شان خواست در حق ما و جهان اسلام انجام دادند که با سیلی‌های محکم و جانانه مردانه سپاه مواجه شدند، بین تروریست و سپاه زمین تا آسمان فاصله است.

وی خاطرنشان کرد: آمریکا فقط خودش را رسوا کرد، نهال مقدس سپاه به دست امام راحل کاشته شد امروز تبدیل به درختی شد که دو خاصیت دارد؛ که هم میوه و هم سایه دارد.

طبرسی تصریح کرد: ما همه حامی سپاهیان هستیم و امروز با پوشیدن لباس مقدس سپاه در نماز جمعه و راهپیمایی در برابر دشمن می‌ایستیم و شعارهای محکم (مرگ بر آمریکا) سر خواهیم داد تا ترامپ و یارانش بدانند ایران اسلامی سراسر سپاه و بسیج است.

وی همچنین در خطبه دوم نمازگزاران را به توجه به مناجات شعبانیه که دعایی استثنایی است، فراخواند و گفت: توجه به خدا و عدم غفلت از خدا مهم است.

نماینده ولی فقیه در مازندران در ادامه اظهار کرد: شخص عاقل و خردمند باید از افزونی مال اعتراض کند و مغرور نباشد، چرا که ثروت و قدرت مستی می‌آورد که بسیار بد است.

طبرسی با اشاره به اینکه در هیچ شرایط نباید خدا را منکر شویم، گفت: برخی افراد وقتی به جایگاه خوبی می‌رسند از خدا غافل شده و او را منکر می‌شوند، بین جهل و علم هیچ ارتباطی وجود ندارد، دانشمندان نباید به مردم بگویند خدا وجود ندارد، آنها کاشف هستند نه در جایگاهی که بخواهند در مورد وجود یا عدم وجود خدا حرف بزنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: انسان از همه موجودات ضعیف‌تر و محتاج‌تر است، چرا که به موجودات و جانواران دیگر نیازمند است، انسانی که تاب یک درد دندان ندارد، بسیار موجود ضعیفی است، غرور جایز نیست چرا که بوی زوال عقل و خرد می‌دهد.