نماز جمعه مرکز استان به امامت آیت الله لائینی نماینده ولی فقیه در استان مازندران و امام جمعه شهرستان ساری برگزار شد.

به گزارش  فارس، آیت‌الله محمدباقر محمدی‌لائینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مرکز استان با بیان اینکه تقوای شما باید شایسته و نیکو باشد، اظهار کرد: تقوای یک مسلمان باید عالی باشد و حد تقوا باید رعایت کنید، باید کاری کنید که مسلمان از دنیا بروید.

وی افزود: اگر تقوا نباشد این تضمین وجود ندارد که مسلمان از دنیا بروید و احتمال سلب ایمان وجود دارد.

امام جمعه شهرستان ساری خاطرنشان کرد: راه هدایت راه حق است و اگر انسان از حق جدا شود هر چه جلوتر برود باطل و گمراه می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران با بیان اینکه قرآن و مکتب پیامبر به ما نور و ایمان می‌دهد، بیان کرد: روز قیامت جهنمی‌ها از بهشتی‌ها آب و غذا درخواست می‌کنند اما منافقان از مومنان نور طلب می‌کنند و دیگران حسرت نورانیت مومنان را می‌خورند.

محمدی‌لائینی با اشاره به اینکه همه مردم حتی پیامبر و بزرگان دین نیاز به موعظه دارند، یادآور شد: انسان برای دور شدن از وسوسه‌ها، مطامع مادی، جدی شدن تصمیم‌هایش و قوی شدن ایمان نیاز به موعظه دارد و نور هدایت و موعظه رهاورد پیامبر در زمان بعثتش بوده است و بشریت تا قیامت به این سه مکتب نیاز دارد.

وی با اشاره به اینکه استغفار و دست کشیدن از راه بد و توبه باید واقعی باشد که این خود تقوا است، خاطرنشان کرد: اگر انسان گناه کرد باید استغفار کند و اگر این راه خلاف ادامه پیدا کند گناه جدید است.

امام جمعه شهرستان ساری به بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: انقلاب وارد دومین مرحله خودسازی و جامعه پردازی و تمدن شده است که یکی از مهمترین آن خودسازی است که نقطه مقابل خودخواهی، حب جاه و مقام در دل فرد باشد و این آفت خودسازی است.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران بیان کرد: رهبر انقلاب در این بیانیه ۷ توصیه دارد و در توصیه چهارم وسوسه را بیان کردند که دشمن خودسازی است و حتی در علوی‌ترین حکومت تاریخ خود حکومت امام علی نیز وجود داشت.

محمدی‌لائینی با بیان اینکه برای مقابله با وسوسه باید جهاد اکبر کرد، افزود: اگر جهاد اکبر کردیم و خودمان را ساختیم و حب مقام، شهرت و لذت‌های دنیا و غیر خدا را از دلمان بیرون کردیم آن وقت به مقام حکمت می‌رسیم.

وی با بیان اینکه در قضیه بنزین اعتراض‌ها و گله‌مندی مردمی، یک عده آموزش دیده و مزدور جریان را به آشوب کشیدند، تاکید کرد: تصمیم حکیمانه رهبر و اقدام حکیمانه مردم این توطئه عظیم، خطرناک و این فتنه را خنثی کردند و رهبری حکیمانه تصمیم گرفتند و از تصمیم مسؤولان حمایت کردند و ملت نیز حکیمانه صف خود را از آشوبگران جدا کردند.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران با بیان اینکه مردم مازندران بیشترین بصیرت را به ولایت داشتند، بیان کرد: مردم مازندران در این فتنه حداقل مشکل و آشوب را داشتند و برجستگی ویژه از خود نشان دادند، استان ما بهترین و حکیمانه‌ترین رفتار را در آشوب‌ها داشتند.

محمدی‌لائینی با اشاره به اینکه تصمیم‌های مردم باید براساس حکمت باشد، افزود: انتخاب‌های شما به مناسبت ثبت‌نام کاندیدهای مجلس در انتخابات حکیمانه باشد و طمع و جاه و مقام در طرفداری از کاندیدا دخالت نکند و باید دید کدام کاندیدا حکیمانه تبلیغ می‌کند و موقع رسیدن به مجلس از وسوسه دنیا دور است و وقتی پست و قدرت را گرفت حکیمانه تصمیم می‌گیرد.

وی تاکید کرد: کاندیدای مختلفی با من ملاقات می‌کنند و عکس می‌گیرند و به این معنی نیست که من از آنها حمایت می‌کنم، من به هیچ کاندیدایی نظر ندارم و من فقط معیار را ارائه می‌کنم و یکی از معیارهای من این است که آدم‌های حکیم را به مجلس بفرستیم.

امام جمعه شهرستان ساری با بیان اینکه وقتی امامت و امت حکیمانه داریم باید تصمیم حکیمانه بگیریم تا مسؤولان حکیم داشته باشیم اینجا جای سفاهت نیست، کشور ما بر مبنای حکمت است، گفت: سفیهان می‌خواهند به مملکت ما ورود پیدا کنند و سفاهت را جایگزین حکمت کنند، کشور ما کشور حکیمان است و جایی برای سفیهانی چون شما نیست و در مقابل سفاهت آنها تا آخر خواهیم ایستاد.