همايش استاني ” مديريت مصرف انرژي ، محور رونق توليد” با همكاري شركت گاز و توزيع برق استان با سخنرانی جانشين فرماندهي سپاه كربلا به همت سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان مازندران در دانشگاه سماء ساری برگزار شد.

 همایش مدیریت مصرف انرژی محور رونق تولید با مشارکت سپاه کربلا مازندران در ساری برگزار شد.

به گزارش  مهر، سرهنگ محمد رضایی جانشین سپاه کربلا مازندران همایش مدیریت مصرف انرژی محور رونق تولید در ساری با تاکید براینکه صرف برگزاری همایش و جلسه، مسائل و مشکلات برطرف نمی شود گفت: باید در حوزه انرژی از نظر تولید در کشور مشکل چندانی نداریم و لازم است در حوزه مصرف، مدیریت را سرلوحه قرار دهیم.

وی افزود:سد تلمبه ای ذخیره ای در سیاه بیشه جزو سدهای منحصربفردی است که برای تولید انرژی در کشور ساخته شده است اما در حوزه مصرف انرژی بسیار مشکل هستیم.

وی گفت: دانش و آگاهی مردم در زمینه اهمیت انرژی زیاد نیست از اینرو باید در قالب اطلاع رسانی به مردم آگاهی بخشی کنیم.

سرهنگ رضایی با اشاره به سابقه طولانی و قدمت تاریخی کشور گفت: نباید همه انرژی را از دست دهیم و باید آن را به نسل های بعدی منتقل کنیم.

جانشین فرمانده سپاه کربلا مصرف بی رویه منابع را از چالش ها برشمرد و گفت: باید شرایط و الگوی دوران دفاع مقدس در کشور حاکم شود تا اقتصاد را توانمند و پویا کنیم.

وی ادامه داد: در واقعه سیل با حضور پرشور بسیجیان، مشکلات مردم پیگیری شد و هم اکنون نیز گروههای جهادی بسیج در سیمرغ و مناطق سیل زده مشغول کار است و بسیجی در حوزه مدیریت مصرف انرژی نیز می تواند کمک کار باشد.