با حضور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی،همایش جبهه فرهنگی انقلاب برگزار شد

ساری – همایش جبهه فرهنگی انقلاب ویژه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در ساری برگزار شد.

به گزارش مهر، حجت الاسلام ناصر شکریان مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با اشاره به وجه و بعد فرهنگی انقلاب اسلامی، خواستار تبیین دستاوردهای مختلف انقلاب اسلامی از سوی فعالان جبهه فرهنگی در استان شد.

بابایی مسئول جبهه فرهنگی انقلاب مازندران در این جلسه با اشاره به شناسایی ۱۰ هزار فعال فرهنگی و سه هزار مجموعه فرهنگی در استان گفت: این افراد و مجموعه ها در حوزه های مختلف در حال فعالیت هستند.

وی با تاکید بر واگذار امور فرهنگی به مردم اظهار داشت: متاسفانه کار فرهنگی درگیر بروکراسی اداری شده است و این مسئله در حوزه فرهنگ آسیب زا است.

وی با اشاره به اینکه در ۱۴ شهرستان ستاد جبهه فرهنگی شکل گرفته و فعال است تصریح کرد: مجموعه های تحت پوشش جبهه فرهنگی انقلاب در استان تاکنون موفقیت های چشمگیری داشته است.

بابایی ادامه داد: امیدوارم بحث انساج مجموعه های فرهنگی با جدیت بیشتری مورد توجه قرار گیرد و بتوانیم حرکت جدی تری را شاهد باشیم.

مسئول جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در مازندران با اظهار اینکه مازندران همواره ولایتمداری خویش را به اثبات رسانده است تصریح کرد: امیدواریم با هدایت های رهبری معظم انقلاب و مسئولان دخیل در امر فرهنگ، شاهد رشد چشمگیر انسجام در حوزه فرهنگی باشیم.

اورژانس تبلیغی نیاز است

محسن محمودی رئیس شوراهای هیئات مذهبی مازندران نیز در این جلسه با بیان اینکه دشمنان با تمام توان خود و با گستاخی مقابل ما ایستاده اند و از هیج کاری دریغ کرده اند افزود: امروز دشمنان در پی آن هستند تا چهل سالگی انقلاب را نبینند و در این راه، حمله به اعتقاادت مردم را در پیش گرفته اند.

وی افزود: دشمنان برای رسیدن به اهداف تمام امکانات را بسیج کرده اند و با این ابزار به جنگ نظام اسلامی آمده اند و برای مقابله با این تهدیدها، دفاع از عظمت و فرهنگ و خانواده های آن مورد توجه قرار گیرد.

محمدحسین طبرستانی مسئول جبهه فرهنگی هیئت های مذهبی استان نیز، انسجام و اتحاد زیرمجموعه جبهه فرهنگی را لازم دانست و گفت: مسجد باید در این زمینه باید محور و اساس قرار گیرد.

وی با تاکید براینکه مازندران را باید کلانشهر دید تصریح کرد: سازمان تبلیغات نیازمند چابک سازی در ساختار و امور و به یک سازمان اندیشه ورز و اورژانس تبلیغی نیازمند است.

سید امیر سادات کرمی مسئول بسیح دانشجویی مازندران با اشاره به ظرفیت های تبلیغات اسلامی اظهار داشت: باید در هر شهرستان یک خط فکری دنبال و مسئله یابی شود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی،

انقلاب اسلامی دنبال الگوی جدید پیشرفت است

 رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی الگوی جدید و متفاوت پیشرفت را به ارمغان می آورد گفت: وقت بلوغ و پختگی انقلاب اسلامی رسیده است.

به گزارشمهر، حجت الاسلام محمد قمی نیز در همایش جبهه فرهنگی انقلاب در ساری با بیان اینکه انقلاب اسلامی مدیون حضرت فاطمه زهرا (س) و سیره فاطمی است اظهار داشت: هرچقدر شرایط جنگی و دفاعی انقلاب اضطرارتر می شود باید به این مدل توجه کرد.

وی با عنوان اینکه مدل جدیدی برای زندگی و سبک زیستن انتخاب کرده ایم تصریح کرد: انقلاب اسلامی مدل و چارچوب دیگری انتخاب کرده است و دنبال الگوی دیگر پیشرفت است.

وی با عنوان اینکه انقلاب اسلامی الگوی پیشرفت به ارمغان می آورد گفت: اکنون وقت بلوغ و پختگی انقلاب اسلامی است و باید چاره اندیشی در مقام عمل داشته باشیم و عزم ما جزم شود تا گره ای از فراروی انقلاب باز کنیم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تصریح کرد: ائتلاف و نحوه جمع شدن و انسجام تشکل های فرهنگی امری ضروری است و باید مدل مقابله و جنگیدن را باید تغییر دهیم و الگوی متفاوتی برای پیشرفت انقلاب در پیش گیریم.

حجت الاسلام قمی با بیان اینکه دنیای آینده دنیای تصویر است از تشکل ها و جبهه فرهنگی خواست برای آن دوره برنامه ریزی کنند و گفت: در گام اول باید طرز و مدل جنگیدن برای پیشرفت را تغییر دهیم.

وی علت پیدایش و تداوم انقلاب اسلامی را معجزه دانست و گفت: باید در این مسیر از ظرفیت همه بخش ها بهره گرفت.