همایش استانی پویش فرهنگی «سپاس سردار» با حضور پیشتازان مازندران در سالن ارشاد ساری برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش در همایش سپاس سردار:

دانش آموزان و معلمان، ادامه‌دهنده راه شهدا باشند

 مدیرکل آموزش و پرورش در همایش سپاس سردار تأکید کرد که دانش آموزان و معلمان، ادامه‌دهنده راه شهدای میهن باشند.

علی‌رضا سعدی‌پور در در همایش استانی پویش فرهنگی سپاس سردار که با حضور استاندار، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، معاون هماهنگی استان‌های سازمان دانش‌آموزی برگزار شد، ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر گفت: یاد و خاطره امام راحل، شهدای وطن از جمله شهدای دانش آموز و معلم و به ویژه شهید حاج قاسم سلیمانی را گرامی می داریم و امیدواریم شما دانش آموزان در کنار معلمان ادامه دهنده راه شهدای میهن باشید.

او ادامه داد: امروز حدود ۲۰هزار دل نوشته شما دانش آموزان به این همایش رسید اما باید از خود بپرسیم چرا سردار سلیمانی سردار دل‌ها نام گرفت؟ با کمی دقت در می یابیم شهدای عزیز ما مدیریتی داشتند به نام مدیریت نفوذ در دل ها.

وی در معرفی سردار شهید سلیمانی به دانش آموزان گفت: اخلاص سردار از همه پررنگ تر بود، داشتن ایمان و اعتقاد قوی به آموزه های دینی و اسلامی دیگر ویژگی او بود و خصوصیت دیگر وی صداقت در گفتار و کردار بود اما نکته مهم دیگر وفاداری به ولایت فقیه بود.

مدیرکل آموزش و پرورش در ادامه افزود: این شهید بزرگوار در همه صحنه ها در کنار رهبری معظم حضور داشت زیرا الگوی وی حضرت عباس علمدار کربلا بود و این خصوصیات سبب شد میلیون ها عاشق و دلداده در تشییع پیکر سردار شرکت کردند و ما نیز ما باید وفاداری خود را به انقلاب اسلامی و ولی فقیه نشان دهیم.

وی همچنین گفت: در سند تحول به عنوان بالاترین سند آموزش و پرورش تصریح شده است، دانش آموزانی ایثارگر، ولایتمدار، وطن دوست، … در تراز جمهوری اسلامی تربیت شوند.

سعدی پور خاطرنشان کرد: سردار مدیریت جهادی، دلداده های فراوانی در جغرافیای زمین دارد، امیدواریم بتوانیم با برنامه ریزی سلیمانی های دیگری تربیت کنیم.

وی در پایان با تشکر از دانش آموزان در اجرای برنامه ها تاکید کرد: در اجرای برنامه ها استفاده از ظرفیت دانش آموزان برای ما ارزشمند و موجب افتخار است.

در همایش “سپاس سردار” دانش آموزان مازندران برای ابراز دلدادگی خود به شهید سلیمانی، 20 هزار دلنوشته خطاب به سردار نوشتند و به دبیرخانه طرح ارسال کردند که صاحبان ۲۴ دلنوشته برتر در این مراسم تجلیل شدند.

برگزیدگان پویش فرهنگی «سپاس سردار» در مازندران تجلیل شدند

 برگزیدگان پویش فرهنگی «سپاس سردار» دل‌نوشته‌ی دانش‌آموزان پیشتاز به سردار شهید سلیمانی در مازندران تجلیل شدند.

علی‌اصغر قیصری مدیر سازمان دانش‌آموزی مازندران در حاشیه این مراسم به پانا گفت: «پویش فرهنگی سپاس سردار که در سلسله همایش‌های یاوران انقلاب اجرا شد، در واقع فرصتی برای دانش آموزان پیشتاز بود که دل‌نوشته خود با موضوع «منم یک حاج قاسم دیگر» را برای ثبت احساسات و اندیشه‌ها و الگوپذیری‌شان بنویسند.»

به گفته او پیشتازان دختر و پسر مازندران در مجموع 20 هزار اثر از 30 شهرستان و منطقه به دبیرخانه این پویش در استان ارسال کردند و از هر مقطع تحصیلی به تفکیک جنسیت سه اثر و به عبارتی 12 دختر پیشتاز و 12 پسر پیشتاز به عنوان برگزیده استانی انتخاب شدند.

مدیر سازمان دانش‌آموزی مازندران ادامه داد: «در استان همچنین 13 اثر به عنوان برگزیده بخش ویژه انتخاب و معرفی شد.»

در این همایش از 12 برگزیده بخش اصلی و 13 برگزیده بخش ویژه تجلیل شد.