با برگزاری همایش بزرگ کتابیاران طلایی رقم خورد؛

فجر ۹۶، انقلابی از جنس کتابخوانی در مازندران

در هفتمین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی، همایش بزرگ کتابیاران مازندران با معرفی کتابیاران طلایی و با حضور بیش از ۱۰۰۰ دانش آموز در ساری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، پس از اجرای طرح «کتابیاران» که از ابتدای سال تحصیلی 97-96 در مدارس مازندران از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی استان جهت تشویق و ترغیب دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی به مطالعه کتاب های غیر درسی و با محوریت امانت کتاب از کتابخانه های عمومی، خلاصه نویسی آنها و همچنین معرفی دیگران به عضویت در کتابخانه های عمومی برنامه ریزی گردید، همایش بزرگ کتابیاران استان جهت معرفی کتابیاران طلایی که در این طرح بیشترین امتیازات را کسب کردند، برگزار شد.

در این مراسم که با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران، مدیران آموزش و پرورش استان و بیش از 1000 دانش آموز از سرتاسر استان و با اجرای برنامه های متنوع و شاد همراه بود، 39 نفر از کتابیاران برتر که حائز بیشترین امتیازات شدند، به مناسبت سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی از سوی مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران به عنوان کتابیار طلایی معرفی شدند و جوایز خود را دریافت کردند.

آرزو ولی پور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان طی سخنانی در این مراسم اظهار داشت: در دنیایی که فضای مجازی همه را درگیر کرده است، دوستی و پیوند با کتاب می تواند به نشاط و آرامش کودکان کمک کند و موجب رشد و بالندگی جامعه گردد.

وی با اعلام اینکه پیوند با کتاب باید از کودکان و در مدارس آغاز شود افزود: انقلاب های صورت گرفته از کودکان و از دل های کودکان ماندگار خواهد بود، از همین رو ما به همت اداره کل آموزش و پرورش، موج کتابخوانی را در مدارس آغاز کردیم و بحمدا… موج خوبی اتفاق افتاده است.

ولی پور تصریح کرد: خدا رو شکر در سطح مدارس ما اتفاقات شایسته ای در حوزه کتابخوانی افتاده که این مهم را می توان به حرکت گسترده در حوزه انقلاب فرهنگی عنوان کرد.

وی با بیان اینکه اگر انقلاب‌ کتابخوانی از دل بچه‌ها و از سطح مدارس شکل بگیرد شاهد یک انقلاب فرهنگی در عرصه جامعه خواهیم بود، خاطر نشان کرد: با همکاری و همدلی و برنامه ریزی های موجود، آموزش و پرورش سهم خوبی را در ارتقاء کتابخوانی ایفا می‌کند.

این مسئول با بیان اینکه باید کتابخوانی را از کودکی به فرزندان خود آموزش دهیم، افزود: در کتابخانه‌های عمومی بخش کودک دایر است و کتاب‌های متناسب با سن کودک و با کمک مشاورین کودک ارائه می‌شود که امیدواریم موج مشارکت در بخش کتابخانه های عمومی گسترده تر شود.