همزمان با سالگرد شهادت سردار دلها و سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، پنجمین همایش تجلیل از داوطلبان برتر شاهد و ایثارگر حائز رتبه زیر 100 کشوری آزمون سراسری سال 99 (( بدون احتساب سهمیه )) از سوی معاونت فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.

همزمان با این مراسم، آئین تجلیل از نفرات برتر شاهد و ایثارگر استان مازندران در کنکور سراسری بصورت ویدیو کنفرانس با حضور نماینده ولی فقیه در مازندران، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری مازندران، مدیرکل آموزش و پرورش استان و مدیرکل امور اجتماعی استانداری، مشاور استاندار در امور ایثارگران، نماینده دانشگاهها و معاونین فرهنگی و توسعه مدیریت بنیاد، در دفتر مدیر کل بنیاد مازندران برگزار گردید.

محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه ساری در آئین این تجلیل با اشاره به اینکه فرزندان عزیز شهدا و ایثارگران ادامه دهنده راه پدران خود باشند اظهار داشت: شما عزیزان فرهیختگان علمی کشور به شمار می روید و مایه افتخار جامعه و خانواده خود هستید.

محمدی لائینی افزود: شما جزو بهترین ها و شایسته ها محسوب می شوید و در خدمت انقلاب و نظام بوده و به آن عشق بورزید. ایشان به رسالت و وظیفه مسئولین در قبال ایثارگران اشاره کرد و گفت: خدمت به خانواده های شهدا، جانبازان و آزادگان باید قابل توجه و در شأنیت آنان بوده و رفتار ما با این عزیزان با تواضع همراه باشد.

نماینده ولی فقیه در مازندران افزود: باید به مشکل اشتغال فرزندان ایثارگر توجه خاصی صورت گیرد و مسئولین در پست های مدیریتی برای این نخبگان علمی سهمیه ای قائل شوند چرا که اینان توانمندی زیادی در جهت خدمت به مردم دارند و این میراث را از پدران شهید، جانباز و آزاده خود به ارث برده اند.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران در این آئین با بیان اینکه پنج تن از فرزندان ایثارگر مازندران بدون در نظر گرفتن سهمیه، حائز رتبه های برتر کشوری ( زیر 100 ) در رشته های مختلف گردیدند گفت:استان مازندران دارای هزار و 251 دانش آموز، 5 هزار و 679 دانشجو 613 نخبه شاهد و ایثارگر بوده که در رشته های مختلف تحصیلی در دانشگاهها مشغول به تحصیل هستند.

مظلومی اظهار داشت: احمد فغان پور گنجی فرزند جانباز در رشته زبان با رتبه 26 از بابل، محمدحسین شکری فرزند جانباز در رشته ارشد علوم قضایی با رتبه 49 از ساری، سید اسماعیل جعفری فرزند جانباز در رشته زبان با رتبه 95 از بابل، فاطمه فرجی گله کلایی فرزند جانباز در رشته زبان با رتبه 45 از ساری و خانم فاطمه لطفی فرزند جانباز در رشته مشاوره با رتبه 60 از قائم شهر نفراتی بودند که با اهدای لوح و تندیس، مورد تجلیل قرار گرفتند.

وی تصریح کرد: استان مازندران تعداد نفرات بالائی در رتبه کنکور سراسری شاهد و ایثارگر در میان استان های کشور دارد که این امر بیانگر رشد علمی و استعدادهای درخشان و بروز نخبه های علمی در میان این قشر معزز می باشد.