همایش دبیران ستاد امربه معروف و نهی از منکر شهرستان ها  و شورای دستگاهای دولتی و سازمان های غیر دولتی امر به معروف و نهی از منکر مازندران در ساری برگزار شد.

دبیر اجرایی ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران:

مطالبه گری اجتماعی مهم ترین رویکرد ستاد امر به معروف استان است

دبیر اجرایی ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران گفت: مطالبه گری اجتماعی از مهم ترین رویکرد این ستاد در سالجاری است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، خلیل صالحی امروز چهارشنبه در همایش دبیران ستاد امربه معروف و نهی از منکر شهرستان ها  و شورای دستگاهای دولتی و سازمان های غیر دولتی امر به معروف و نهی از منکر مازندران در ساری گفت: مطالبه گری اجتماعی از مهم ترین رویکرد این ستاد در سالجاری است.

وی افزود: ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر در رویکردهای جدید،ترویج و اشاعه فرهنگ عمومی امر به معروف و نهی از منکر، استفاده از ظرفیت رسانه ها و نیز مطالبه گری مردمی توجه ویژه ای دارد.

دبیر اجرایی ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران با اشاره بر تاثیر گذاری فعالیت های فرهنگی بر افکار عمومی گفت: وظیفه ستاد احیاء،ترویج و ترغیب فریضه امر به معروف و نهی از منکر در بین آحاد و اقشار جامعه است.

وی افزود: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری طی سال های اخیر مبنی بر لزوم مزالبه گری و احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر برای اصلاح جامعه با تشکیل معاونت اجتماعی و مطالبه گری سعی کردیم قدم های مثبتی را در راستای فرامین رهبری برداریم.

صالحی با مهم بر شمردن عفاف و حجاب در دستگاهای دولتی و سازمان های خصوصی گفت: در این زمینه نیز نظارتها به صورت ویژه انجام می شود تا ارزش های انسانی و دینی بدرستی در جامعه پاسداری و صیانت شود.

وی نظارت بر تالارها، سفره خانه ها، رستوران ها اماکن عمومی با همکاری دستگاه قضایی را از جمله فعالیت های این ستاد  عنوان کرد و پلمپ چند واحد متخلف را از اقدامات ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران برشمرد.

بهره گیری از ظرفیت رسانه ها در جهت ترویج امر به معروف و نهی از منکر

قائم مقام ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران نیز در ادامه با اشاره بر اهمیت احیاء و ترویج فریضه امر به معروف و نهی از منکر گفت: تمرکز بر نحوه استفاده از ظرفیت رسانه در جهت فرهنگ سازی و اطلاع رسانی این فریضه دینی از رویکردهای مهم این ستاد است.

وی با بیان اینکه نقشه جامع استانی با 14 کارگروه با حضور فرهیختگان و نخبگان استان تشکیل شد،افزود: ایجاد ارتباط موثر با مردم،نهادهای انقلابی و دستگاه های و نهاد های مرتبط در راستای اولویت بخشی به امر به معروف و نهی از منکر از برنامه های این ستاد در سالجاری است.

امیری ،تلاش در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری، ایجاد و توسعه نظام پایش ارزیابی و اثرسنجی را از دیگر برنامه های سال 99 ستاد امر به معروف ونهی از منکر مازندران برشمرد