همایش زنان بیدار حماسه با حضور حسین حسن نژاد -معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران،سمیه قاسمی طوسی- مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران٬ مدیران کل دستگاه های اجرایی و همسران فرماندهان شهید استان مازندران در سالن اجتماعات بانک صادرات در ساری برگزار شد.

به گزارش صدا و سیما ، سمیه قاسمی طوسی مدیرکل بانوان و خانواده استانداری مازندران با اشاره به نقش والای همسران سرداران صف شکن لشکر ۲۵ کربلا گفت: بیان رشادت و برپایی همایش سرداران شهید، از مهمترین فعالیت‌های کمیته بانوان دفاع مقدس امور بانوان و خانواده استانداری به شمار می‌رود.
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران در این همایش افزود: خانواده‌های شهدا اسوه‌های ایمان، ایثار و از خودگذشتگی هستند.
سردار ملکی به نقش والا و سازنده مادران، خواهران و همسران شهدا اشاره کرد و گفت: یادواره‌های شهدا، تجلی یاد و خاطره و نیز گرامیداشت واژه حماسه محسوب می‌شود.
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران افزود: شهدا گنجینه‌های ایمان و وفاداری بوده و چنین یادوارهایی، گامی در سوق دادن جامعه به اصول و ارزش‌های اسلامی است.

به گزارش مهر، سردار عبدالله ملکی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران پیش ازظهر چهارشنبه در همایش زنان بیدار حماسه در ساری با بیان اینکه برنامه های دفاع مقدس با حضور مردم بابصیرت استان و دستگاه های مختلف به خوبی برگزار شد گفت: بیش از سه هزار برنامه در هفته دفاع مقدس در استان برگزار شده است.

وی افزود: برخی از خانواده های استان پنج شهید تقدیم نظام مقدس اسلامی کرده اند و باید قدر این ایثارگری ها را دانست و پاس داشت.

وی با بیان اینکه مسیر دفاع مقدس امتداد مسیر عاشورا و کربلا است تصریح کرد: در شهرستان بهشهر و منطقه هزار جریب در ماه های مرداد و شهریور بیش از ۲۰ یادواره شهید در سطح کشوری برگزار می شود که نشان از پایبندی مردم به ارزش ها است.

مدیرکل حفظ آثار  نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر از جمله شهید ابوعمار و شهید بلباسی تصریح کرد: شهیدان زنده هستند و نزد خداوند روزی دریافت می کنند و براعمال ما نظارت دارند و باید اندیشه های شهدا را به نسل جدید منتقل کنیم.

مازندران ۱۰ هزار و ۴۰۰ شهید در دوران دفاع مقدس و ۴۰ شهید مدافع حرم تقدیم کرده است.