مراسم تودیع و معارفه معاون عمرانی استانداری مازندران در همایش شهرداران مازندران و شورای سازمان همیاری شهرداری های استان

استاندار مازندران در جمع شهرداران استان؛

 دولت با درک مشکلات اقتصادی بدنبال کاهش و رفع آن است

 احمد حسین زادگان، مقام عالی دولت در مازندران در این همایش افزود: شرایط کنونی به جناح و جریان خاصی مربوط نیست / شهرداری ها در خط مقدم اجرای طرح مازندران پاک قرار دارند / شهرداران نیز در کاشت نهال و زراعت چوب، تعامل صحیح داشته باشند / به خانواده های فاقد تمکن مالی توجه کنیم. ‎

به گزارش روابط عمومی استانداری، احمد حسین زادگان در همایش شهرداران مازندران و شورای سازمان همیاری شهرداری های استان با اشاره به این که در مازندران پیش از آغاز هفته منابع طبیعی با طرح میراث ماندگار و کاشت نهال به پیشواز 15 اسفند رفتیم، افزود: در طرح میراث ماندگار؛ کاشت یک میلیون اصله نهال هدف گذاری شد، ولی پیش بینی می شود این طرح را با غرس بیش از 2 میلیون اصله نهال به سرانجام برسانیم.

وی با اشاره به این که در قالب طرحی در آینده تلاش داریم با همراهی و مشارکت سپاه، بسیج و شهرداری ها بتوانیم برخی مشکلات روستاها و مناطق محروم را از پیش رو برداریم و در برخی موارد که نیاز به کمک بیشتر دارد وارد شویم، اظهار داشت: تصمیم داریم از ظرفیت سازمان نظام مهندسی ساختمان در بخش های مختلف بهره گیری کنیم.

حسین زادگان با تاکید بر این که در حوزه اجتماعی با جدیت مباحث را دنبال می کنیم و شهرداری ها در این حوزه هرچقدر هزینه کنند ارزش دارد و از هزینه های گزاف بعدی ممانعت می شود، ابراز کرد: شهرداری ها در ایام نوروز با برگزاری برنامه های فرهنگی و اجتماعی نسبت به ایجاد درآمد و استقبال شایسته از گردشگران و نشاط اجتماعی اهتمام کنند.

استاندار مازندارن در پایان با بیان این که یکسال مازندران را پاکیزه نگه داریم، افزود: شهرداری ها با انجام تبلیغات خلاقانه، رویکرد گردشگران را در خصوص زباله تغییر دهند و هزینه های شهرداری را در این راستا پایین بیاورند.

وی با بیان این که شهرداری ها در خط مقدم اجرای طرح مازندران پاک قرار دارند، افزود: به روستاهایی که در مدخل ورودی قرار دارند نیز اجرای این طرح را ابلاغ کردیم.

استاندار مازندران در بخش معارفه و تکریم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری با بیان این که در شرایط فعلی ما باید از کارهای آزمون و خطا بپرهیزیم و فرصت اشتباه نداریم، عنوان کرد: ما باید از نیروهای با تجربه و جوان در حوزه مدیریتی استفاده کنیم و این برنامه نیز در مدیریت ارشد استانی جدید در حال انجام است و انتصاب معاون عمرانی جدید نیز با همین نگاه صورت گرفته است.

دستور مستقیم استاندار مازندران مبنی بر استفاده از ظرفیت سازمان نظام مهندسی ساختمان در ساخت و سازهای شهری و روستایی

به گزارش روابط عمومی سازمان، استاندار مازندران در جلسه تودیع و معارفه معاون هماهنگی امور عمرانی عنوان داشت که می بایست از ظرفیت های نهاد غیردولتی در توسعه استان به نحو مطلوب استفاده شود.
احمد حسین زادگان با اشاره به دعوت از مسئولان سازمان نظام مهندسی ساختمان استان در این جلسه تصریح کرد: پتانسیل بسیار مناسبی در این سازمان برای پیشبرد امور ساخت و ساز وجود دارد که بهره گیری از آن به توسعه استان کمک می کند. دولت به تنهایی قادر نیست بر تمامی مشکلات فائق آید و در این مسیر باید از ظرفیت مهندسان باهوش و ساعی که در این سازمان حاضر هستند استفاده کرد.
مقام عالی دولت در استان اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی توقع زیادی هم از ما ندارند. شهرداری ها باید در ساخت و سازهای سطح استان در مناطق شهری و روستایی از ظرفیت سازمان نظام مهندسی استفاده نمایند.
ایشان در پایان تشریح نمود: طی صحبت های انجام گرفته با ریاست سازمان آقای دکتر فرشیدرضا حقیقی اعلام شد که در کارگروه هایی که ضرورت دارد حتما حاضر باشند تا از پتانسیل سازمان نظام مهندسی در امور مربوط به نحو مطلوب استفاده گردد.

 گفتنی است در این جلسه با حضور استاندار مازندران، مهدی رازجویان به عنوان معاون عمرانی استانداری در جمع شهرداران معرفی و از تلاش های علی نبیان، معاون وزیر راه و شهرسازی در مدت مسئولیت معاونت عمرانی استانداری قدردانی شد.

 

هم چنین در این همایش جواد طالبی، که از سوی استاندار مازندران به عنوان مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری های مازندران منصوب شد، معارفه و از تلاش های محمدی تاکامی در مدت سرپرستی این سازمان قدردانی شد.