همایش طلایه‌داران معروف در مازندران برگزار شد

همایش طلایه داران معروف ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران همزمان با ایام محرم الحرام در ساری برگزار شد.

به گزارش تسنیم، همزمان با دهه نخست محرم، امروز طلایه داران معروف مازندران گردهم آمدند تا در راستای تاسی از منش سالار شهیدان اقدام به ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه کنند.

حجت الاسلام محمد قاسمی امام جمعه موقت ساری امروز در همایش طلایه‌داران معروف ستاد امربه معروف و نهی از منکر مازندران که با حضور روسا و دبیران شورای امر به معروف دستگاه‌ها، سازمان‌ها، مراکز آموزشی خدماتی استان در مجتمع اهل بیت ساری برگزار شد، اظهار داشت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری، امر به معروف یعنی همه مومنان در هر نقطه‌ای از عالم  که هستند موظف هستند جامعه را به سمت خوبی و همه کارهای نیکو سوق دهند و نهی ازمنکر یعنی همه را از بدی و پلشتی دور بدارند. امروز بزرگ‌ترین معروف در درجه اول ایجاد نظام اسلامی و حفظ نظام اسلامی است.

وی  با بیان زوایای قیام عاشورا، افزود: این واقعه درس بزرگی به همه جهانیان داد و یکی از ویژگی‌های امام حسین(ع) غیرتمندی ایشان بود که باید بدانیم غیرت ملی، غیرت ناموس و غیرت دینی از ویژگی‌های مسلمان واقعی است.

قاسمی تصریح کرد: شهدای ما  درس بزرگ ایثار،فداکاری و ازخودگذشتگی به ما دادند و شخصیت‌های بزرگ  مانند ستارخان و باقرخان دو شخصیت قهرمان ملی کشور که غیورمردانه از کشور دفاع کردند و زیر بیرق انگلیس استعمارگر پیر قرار نگرفتند بزرگ مردانی هستند که برای این آب و خاک جان خود را دادند.

امام جمعه موقت ساری گفت: آمران به معروف و ناهیان از منکر بدانند زندگی اهل بیت به ویژه حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) الگوی غیرت دربحث حفظ نوامیس هستند که باید  این امر مهم را سرلوحه فعالیت خود قرار دهیم. ۴۰ سال از انقلاب می گذرد همچنان فریاد ما در زمینه عفاف وحجاب است و صدای دلسوزان انقلاب را  در این زمینه بلند شده است.

تقویت ولایتمداری در جامعه دینی

رئیس کل دادگستری مازندران نیز  گفت: شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم ما رفته و جاودانه شدند که راهشان را با بصیرت و ولایتمداری پذیرفتند زیرا این خط ما را به سر مقصد منزل می رساند در بسیاری از کشورها انقلاب شد چون ولی و ولایت نداشتند محکوم به شکست شد اما انقلاب ما برپایه رهبری شکل گرفت و چهل سال اول گذشت و باید به درایت و با بصیرت سال‌های آتی را به خوبی رقم بزنیم تااین انقلاب را به دست امام زمان(عج) برسانیم.

حجت الاسلام صادق اکبری افزود: اسلام پنج پایه دارد که مهم‌ترین آن ولایت است و مقبولیت سایر فعالیت ما به ولایت بستگی دارد بهترین جلوه  در کربلا ولایت‌‍‌مداری بودکه اولیت خواسته امام از ما حرکت در مسیر شریعه اسلام و مردم و مسئولان درمحور دین حرکت کنند.

وی گفت: دومین مطالبه حرکت در محور ولایت است و مطالبه بعدی نیز مکارم اخلاق اسلامی و الهی بسیار مهم است. رذائل اخلاقی به‌ویژه دروغ در حال گسترش است و متاسفانه آبروها و حیثیت‌ها از بین می‌برد.

اکبری ادامه داد: دربحث توهین کردن و تهدید به یکدیگر پرونده‌های زیادی در واحدهای قضایی تشکیل شد. بی‌قانونی، بی‌نظمی و لگد مال شدن شریعه را در پی دارد که قانون‌مداری از دیگر خواسته امام حسین(ع) بود که اگر قانون را رعایت کنیم راهروهای دادگاه خلوت و  جرائم روند صعودی پیدا نمی‌کند اگر به قانون عمل کنیم و بر اجرای درست آن نظارت کنیم شاهد کاهش جرائم خواهیم بود.

وی تصریح کرد: در اجرای وظیفه و فریضه امربه معروف ونهی ازمنکر تذکر زبانی و اجرای قوانین مهم است کوشا باشیم و مدیران در اجرای وظائف خود، عدالت محوری را نیز به عنوان یک وظیفه د ربرنامه کاری داشته باشند.

 در همایش بزرگ طلایه داران معروف مازندران پوستر « روزنامه عاشورا»رونمایی شد.

این اثر توسط «محمدصادق محمدپور» که به نوعی روزنامه روز ۱۱ محرم سال ۶۱ هجری قمری (روز بعد از حادثه عاشورا) است که با زبان هنر حواشی واقعه عاشورا را به تصویر کشیده است.

در پایان از ادارات و دستگاهای فعال در عرصه امربه معروف و نهی از منکر با اهدای جوایزی تجلیل شد.