گردهمایی بزرگ حجاب و عفاف به مناسبت ولادت حضرت معصومه(س) و دهه کرامت با حضور پرشور بانوان ساروی در بوستان ولایت برگزار شد.

گردهمایی بزرگ حجاب و عفاف در ساری برگزار شد

گردهمایی بزرگ حجاب و عفاف با حضور شمار زیادی از بانوان محجبه مرکز مازندران برگزار شد.

به گزارشمهر، حجت الاسلام محمد موحد استاد حوزه و دانشگاه عصر سه شنبه در گردهمایی بزرگ حجاب و عفاف در بوستان ولایت ساری با اشاره به اهمیت حجاب و عفاف در قرآن کرین و دین مبین اسلام اظهار داشت: در زمینه عفاف و حجاب احکام زیادی در اسلام آمده است و از چادر به عنوان حجاب برتر یاد شده است.

وی افزود: برخی ها برای تضعیف اسلام و احکام دین مبین اسلام، برخی حریم های قائل شده برای زنان را به عنوان ابزاری برای مقابله با اسلام قرار داده اند درحالی که در قران کریم بر حجاب و عفاف زن و مرد تاکید شده است.

وی عنوان کرد: هیچ محدودیتی برای ارزش والای زن در دین اسلام وجود ندارد و هرکس عمل صالحی انجام دهد، حیات جاودانه خواهد داشت.

این استاد حوزه و دانشگاه با اظهار اینکه حضرت خدیجه کبری جایگاه والایی در دین اسلام دارد تصریح کرد: حقوق معنوی زن در دین اسلام مورد توجه قرار گرفته است و جامعه ما قرن ها به این حقوق توجه کرده است.

حجت الاسلام موحد تصریح کرد: دنیای غرب که متاثر از فکر یهودی و سامری است، زن را به عنوان یک متاع و کالا از ارزش معنوی ساقط کرده است و به عنوان ارزش مادی درنظر گرفته است.

وی گفت: هیچ مکتبی در دنیای مدرن به اندازه دین اسلام برای زن ارزش قائل نشده است و در نظام جمهوری اسلامی ایران نیز توجه ویژه ای به حقوق زنان شده است و تقدیم هفت هزار زن شهیده نشان از نقش والای زنان در عرصه های مختلف بویژه جهاد است.

این استاد دانشگاه، تقوی، علم و جهاد در راه خدا را از ملاک های برتری بیان کرد.

بیش از دو هزار و ۵۰۰ ویژه برنامه به مناسبت هفته عفاف و حجاب در مازندران برگزار می شود.