همایش فرماندهان و روسای کلانتری و پاسگاه‌های انتظامی استان مازندران با حضور استاندار مازندران و فرمانده انتظامی استان در ساری برگزار شد. 

با حضور استاندار مازندران و رئیس شورای تامین استان از فرماندهان و مدیران نمونه فرماندهی انتظامی استان با اهداء لوح تقدیر، تجلیل شد. ‎

احمد حسین زادگان در بیستمین همایش عمومی فرماندهان و مدیران فرماندهی انتظامی استان مازندران در ساری ضمن قدردانی از مجاهدات خالصانه همه نیروهای خدوم انتظامی در بخش های مختلف، یاد آور شد: توسعه در گرو امنیت پایدار است و امروز بحمدالله توازن بین امنیت و توسعه با اهتمام همه نیروهای تلاشگر در این حوزه برقرار است.
حسین زادگان افزود: نیروی انتظامی در سال های اخیر در راستای ماموریت های خود متحول شده است لیکن در مقاطعی چون تعطیلات نوروز بدلیل حجم بالای حضور گردشگران در استان و تنوع ماموریت های نیروی انتظامی باید امکانات این حوزه تقویت شود.
وی با بیان این که امروز نمی توانیم بدون مشارکت مردم، مسایل و مشکلات پیش رو را حل کنیم و باید مردم را در قالب سمن ها، ظرفیت های دانش آموزی، رسانه ای و فرهنگی به صحنه بیاوریم و بحث پلیس هوشمند و اجتماع محور نشانگر آن است که این تحول در نیروی انتظامی در سال های اخیر روی داده است، افزود: نیروی انتظامی باید برای برقراری امنیت اجتماعی زمینه تعامل و همراهی مردم را با خودش ایجاد کند تا بتواند به این موفقیت برسد.
استاندار اظهار داشت: امروز این ظرفیت‌ها در تمام مناطق استان مازندران بویژه در قالب دهیاری ها  وشوراها از لحاظ مدیریتی برای همراه کردن مردم با نیروی انتظامی برای برقراری امنیت اجتماعی وجود دارد و این نیرو نیز امکانات رسانه‌ای را برای به میدان آوردن مردم در این بخش داراست.
رئیس شورای تامین استان با اشاره به این که در حوزه های توسعه ای نظیر گردشگری و سرمایه گذاری، رونق تولید و صادرات بدون نقش آفرینی نیروی انتظامی و تامین امنیت نمی توان به توفیق دست یافت، گفت: امروز تعامل خوبی بین دستگاه های اجرایی و نیروی انتظامی در ماموریت ها و مسایل مشترک همکاری در استان وجود دارد و برای توفیقات بیشتر نیازمند تداوم این تعامل سازنده، منطقی و معقول دوطرفه هستیم.
وی افزود: اگر این تعامل دو جانبه وجود نداشته باشد، نه نیروی انتظامی می‌تواند به درستی به وظایف خود عمل کند و نه دستگاه‌های اجرایی می‌توانند برنامه‌های خود را در هر حوزه‌ای از جمله اقتصادی پیش ببرند.

مقام عالی دولت در مازندران خاطرنشان کرد: اینکه با وجود داشتن ظرفیت‌ها و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری خلاهایی در برخی مسایل وجود دارد و به توفیق کامل در بعضی حوزه دست نمی یابیم، نشان می‌دهد ما نتوانستیم از این امکانات موجود بدرستی استفاده کنیم.
حسین زادگان اظهار داشت: باید نقاط ضعف‌ شناسایی شود تا بتوانیم به نقطه مطلوبی که در حوزه امنیت اجتماعی به دنبال آن هستیم، برسیم و این روند تعاملی زمینه را برای توسعه استانی فراهم خواهد کرد.
استاندار مازندران واگرایی و عدم وجود استراتژی بلندمدت برای توسعه را علت اصلی عقب افتادگی استان دانست و گفت: اگر نتوانیم این اتحاد و انسجام را در داخل استان فراهم کنیم، قطعاً به توسعه اقتصادی که ظرفیت آن نیز در استان وجود دارد، نخواهیم رسید و تجربیاتی چون سیل اخیر و اتحاد در برابر دشمن خویی استکبار جهانی برعلیه سپاه پاسداران نشان می دهد هرجا که کنار هم قرار داشتیم، به توفیقات چشمگیر دست یافتیم و در راستای تقویت همدلی و هم افزایی در آغاز کار خود سه شعار تلاش اقتصادی، افزایش امید اجتماعی و اعتدال سیاسی را مطرح کردیم.
وی گفت: مازندران ظرفیت‌های زیادی برای توسعه اقتصادی و اجتماعی دارد و زمانی می‌توانیم از این ظرفیت‌ها برای توسعه استفاده کنیم که دچار واگرایی و اختلاف درونی نشویم و با اتحاد و انسجام کارها را پیش ببریم.
حسین زادگان با اشاره به این که توسعه اقتصادی در گرو وجود انسان های سالم و بانشاط است و ناهنجاری های اجتماعی مانع تحقق این مهم است، افزود: اگر می خواهیم مازندران توسعه یابد و با اتکا به کشاورزی، اقتصاد ملی را تقویت کند ابتدا باید سلامت روحی و فکری و جسمی جامعه تامین شود لذا ماموریت های اجتماعی باید در اولویت فعالیت ها قرار گیرد.

استاندار مازندران با اعلام این که در نوروز امسال شاهد کاهش 40 درصدی تصادفات در استان بودیم، ابراز داشت: امروز نیروی انتظامی به معنای واقعی در عرصه های مختلف پای کار است و این دستاوردها در حوزه های مختلف استان نتیجه عزم، اراده و هم افزایی است.
رئیس شورای تامین استان، یادآور شد: نیروی انتظامی هشیارانه در صحنه ها حاضر است و با اطلاعات و هشدارهای پیشگیرانه؛ دستگاه های اجرایی را در انجام تکالیف خود همراهی می کند.