به مناسبت هفته سلامت بانوان و با همت اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری ، همایش پیاده روی بانوان دستگاه های اجرایی با شعار «ورزش،شادابی و آرامش» برگزار شد.

پویش ملی ارتقا نشاط و سلامت زنان با ورزش ویژه بانوان شاغل در دستگاه‌های اجرایی و عموم بانوان با شعار ورزش، شادابی و آرامش، در بوستان ولایت ساری برگزار شد.

همزمان با هفته ملی سلامت بانوان ایران ، امروز سه‌شنبه بانوان شاغل در دستگاه‌های اجرایی استان مازندران در پویش ارتقا نشاط و سلامت با ورزش شرکت کردند .

به گزارش ایرنا ، بر اساس اعلام و اطلاع رسانی قبلی اداره کل بانوان و خانواده استانداری مازندران به تمامی دستگاه های اجرایی استان مبنی بر حضور بانوان شاغل در ادارات در این پویش ورزشی ، این برنامه از ساعت ۸ صبح در بوستان ولایت شهر ساری آغاز شد .

در ابتدا بانوان فعالیت های نرمشی را زیر نظر و با همراهی مربیان ورزش انجام دادند و پس از آن در محوطه بوستان ولایت پیاده روی کردند .

قرار داشتن بوستان ولایت در مرکز شهر ساری و در جوار میدان شهرداری که از مسیرهای پرتردد این شهر به شمار می رود در ادامه برگزاری این مراسم بانوانی که از این محل عبور می کردند نیز به جمع شرکت کنندگان در این پویش پیوستند .

اداره کل ورزش و جوانان مازندران بروشورهایی با عناوین کار و حرکت در میان شرکت کنندگان در این پویش توزیع کرد که در این بروشور حرکت های ورزشی برای کارمندان که مدام روی صندلی می نشینند توضیح داده شد .

علاوه بر این انجام تست های کنترل وزن ، فشار خون ، دیابت و تشخیص سرطان از زنان شرکت کننده توسط  تیم هایی متشکل از کارشناسان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در حاشیه این پویش انجام شد .