در آستانه روز ارتش جمهوری اسلامی ایران همایش پیشکسوتان دفاع مقدس ارتش ویژه استان مازندران با حضور امیر سید حسام هاشمی مشاور نظامی فرمانده معظم کل قوا در ساری برگزار شد.

به گزارش مهر، سردار عبدالله ملکی در همایش پیشکسوتان دفاع مقدس ارتش ویژه استان مازندران که در سالن همایش اتاق بازرگانی استان برگزار شد با تبریک اعیاد شعبانیه و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: این همایش با هدف پاسداشت حماسه‌های ماندگار غیور مردان ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

وی افزود: در سیل اخیر ارتش بسیج سپاه و نیروی انتظامی و گروه‌های جهادی در کنار دستگاه‌های اجرایی دولت در استان‌های حادثه دیده سیل نشان دادند که مثل زمان جنگ در میدان هستند و مردم را تنها نگذاشتند.

وی با اشاره به تدوین کتاب‌های حوزه دفاع مقدس افزود: در حوزه ارتش نیز با جدیت تمام پیگیر جمع آوری خاطرات امیران و پیشکسوتان دفاع مقدس هستیم و بخشی از آن را به کتاب تبدیل کردیم.

ملکی تدوین کتاب امیر داریوش یزدان ستا را یکی از کتاب‌های این بخش اعلام کرد و ادامه داد: این کتاب در قالب تاریخ شفاهی با عنوان تن من مباد به نویسندگی فاطمه قنبری و پژوهش سیده مریم ذکریایی در سال ۹۷ توسط انتشارات سرو سرخ وابسته به اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس مازندران به چاپ رسید.

مدیر کل حفظ آثار دفاع مقدس مازندران گفت: امیر یزدان ستا از فرماندهان و جانبازان ارتش مازندران در دفاع مقدس بوده است.