ورزش صبحگاهی و پیاده روی کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان مازندران، با شعار پیش به سوی ایران فعال، در پارک جنگلی شهید زارع ساری برگزار شد.

این همایش ورزشی پرنشاط با حضور “حبیب حسین زادگان” مدیرکل ورزش و جوانان استان و “روهام ابوطالبی” رئیس هیات ورزش های همگانی مازندران و دیگر مدیران و مئولان نیروهای مسلح در آخرین روز از هفته تربیت بدنی برگزار شد.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران توسعه ورزش همگانی را برنامه اولویت‌دار دستگاه ورزش اعلام کرد.

 ایرنا- حبیب حسین زادگان در حاشیه همایش ورزش صبحگاهی در گفت وگو با خبرنگاران افزود: استان مازندران به دلیل سبک زندگی دچار فقر حرکتی و کم تحرکی است .

وی شیوع برخی بیماری های غیر واگیر  شامل دیابت و فشارخون را ناشی از کم تحرکی دانست و اظهارداشت : باید زمینه ای برای تحرک در مردم استان ایجاد شود تا بتوانیم شیوع این بیماری ها را کاهش دهیم.

مدیرکل ورزش مازندران خاطرنشان کرد: تمام دستگاه‌ها از جمله آموزش و پرورش باید در توسعه ورزش همگانی با دستگاه ورزش همکاری کنند و این تعامل نیز وجود دارد.

حسین زادگان گفت: ما در ورزش قهرمانی در سطح کشور جایگاه خوبی داریم، ولی در ورزش همگانی عقب ماندگی وجود دارد که باید با فرهنگ سازی جبران شود.

وی اضافه کرد: انجام هفته ای سه ساعت ورزش می تواند در کاهش بیماری غیرواگیر تاثیر زیادی داشته باشد و در استان فضای مناسب برای ورزش های همگانی وجود دارد و با تشویق مردم باید پرداختن به ورزش فرهنگ سازی شود.

در حاشیه این آیین با همکاری هیات پزشکی ورزشی مازندران طرح سنجش فشارخون ورزشکاران انجام شد.

همچنین هیات ورزش های همگانی شهرستان ساری با دعوت از کمیته های مختلف به اجرای حرکات ورزشی در این برنامه به معرفی ورزش های جدید پرداختند.