تقدیر از شوراهای آموزش و پرورش برتر کشور و استان؛

مازندران در جمع شوراهای آموزش و پرورش برتر کشور

در آیین تجلیل از شوراهای برتر آموزش و پرورش کشور که به صورت غیر حضوری با معاون اول رییس جمهور و وزیر آموزش و پرورش و به صورت حضوری در استانداری مازندران با استاندار و مدیرکل آموزش وپرورش مازندران برگزار شد، شورای آموزش و پرورش استان مازندران به عنوان شورای برتر کشور انتخاب و لوح تقدیر وزیر کشور و وزیر آموزش و پرورش به استاندار مازندران به عنوان رییس شورای آموزش و پرورش مازندران تقدیم شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ از حیث مجموع درآمدهای حاصله از اجرای قانون شوراها، استان مازندران به عنوان استان برتر انتخاب شده و در استان مازندران نیز رامسر و سوادکوه شمالی از حیث اجرای مصوبات و چمستان و ساری از حیث درآمدهای اختصاصی به عنوان شهرستان‌های برتر استان مازندران انتخاب شدند.

مدیرکل آموزش وپرورش مازندران در این آیین با بیان اینکه قانون شوراها یکی از قوانین فاخر مجلس شورای اسلامی است، گفت: تمرکززدایی، مشارکت، بهره‌مندی از امکانات محلی و منطقه‌ای، و استفاده از ظرفیت انجمن اولیا از جمله اهداف اصلی شوراهای آموزش و پرورش است. در این زیست بوم کرونایی شوراهای آموزش و پرورش بسیار قوی عمل کرده و با درک شرایط، تصمیمات بسیار خوب و راهبردی اتخاذ کردند.

علیرضا سعدی پور با تشکر ویژه از استاندار مازندران به عنوان رئیس شورای آموزش و پرورش استان، افزود: کار بزرگی که در زیست بوم کرونایی بابت تهیه ابزارهای آموزشی برای دانش‌آموزان نیازمند در مازندران صورت گرفت، تنها با همراهی و حمایت‌های ویژه استاندار محترم می‌توانست روی دهد و اکنون ما مفتخر هستیم که توانستیم رتبه نخست تهیه ابزارهای هوشمند را در کشور داشته باشیم.

وی مبدأ شکل‌گیری حرکت عظیم نهادها، سمن‌ها و خیرین برای تهیه ابزارهای هوشمند در استان را شورای آموزش و پرورش دانسته و تصریح کرد: از روز نخست که بحث تهیه ابزار هوشمند برای دانش‌آموزان مازندرانی در دستور کار قرار گرفت حمایت‌های استاندار محترم مازندران در این امر چنان جدی و محکم بود که تمام عزم اعضای شورا بر این امر قرار گرفت و اتفاق بزرگی در استان صورت پذیرفت.

شایان ذکر است لوح تقدیر وزیر کشور و وزیر آموزش و پرورش توسط حجت‌الاسلام انتظاری مسئول نمایندگی ولی فقیه درشورای آموزش و پرورش استان، به استاندار مازندران به عنوان رییس شورای آموزش و پرورش مازندران تقدیم شد.

 رامسر، سوادکوه شمالی، ساری و چمستان در جمع شوراهای آموزش و پرورش برتر استان

همچنین در استان مازندران رامسر و سوادکوه شمالی از حیث اجرای مصوبات و چمستان و ساری از حیث درآمدهای اختصاصی به عنوان شهرستان‌های برتر استان مازندران انتخاب شدند و مدیران آنها لوح تقدیر خود را از دست استاندار مازندران دریافت کردند.