پایان سفر 2روزه رئیس موسسه فرهنگی اکو به ساری 2022

عکاس (محسن هدایتی بنیادآباد) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 

 جواد طالبی شهردار ساری به همراه پرفسور سرور بختی رییس موسسه فرهنگی اکو و اعضا شورای اسلامی شهر با حضرت آیت الله محمدباقر لایینی نماینده ولی فقیه در مازندران دیدار و گفتگو کردند.

آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در مازندران در دیدار با سرور بختی رئیس موسسه فرهنگی اکو، اعضای شورای اسلامی شهر و جواد طالبی شهردار ساری، با مهم برشمردن رویداد گردشگری 2022، گفت: ظرفیت‌های اقتصادی، تنوع فرهنگی و اجتماعی و استعدادهای گردشگری در مجموعه سازمان اکو قابل‌توجه است.

وی عملیاتی شدن اهداف تعریف‌شده را ضروری دانست و به مشترکات فرهنگی فراوان این 10 کشور در بخش‌های مختلف اشاره کرد که قابل‌توجه و تمرکز است و باید بر اساس آن برنامه‌های جامع تعریف کرد.

رونمایی از کتاب تاجیکستان دیار آشنا در مرکز ساری شناسی

در حاشیه بازدید پرفسور بختی رئیس موسسه فرهنگی اکو، اعضای شورای اسلامی شهر و جواد طالبی شهردار ساری کتاب «تاجیکستان دیار آشنا» نوشته علی رمضانی پاچی رونمایی شد.

شهرداری ساری و موسسه فرهنگی اکو تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

همزمان با آغاز هفته مازندران، تفاهم نامه همکاری میان شهرداری ساری و موسسه فرهنگی سازمان اکو امضا شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ساری،   همزمان با آغاز هفته مازندران و با توجه به رویداد 2022، باحضور اعضای شورای اسلامی شهر ، تفاهم نامه همکاری میان شهرداری ساری و موسسه فرهنگی سازمان اکو توسط جواد طالبی شهردار مرکز استان و پرفسور سرور بختی رییس موسسه فرهنگی سازمان اکو امضا شد.

این تفاهم‌نامه با هدف استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود میان شهرداری ساری و موسسه فرهنگی اکو منعقد شده ،همکاری مشترک برای تاسیس خانه دوستی ساری و اکو، همکاری مشترک برای ارتقا جایگاه ساری در حوزه گردشگری کشورهای عضو اکو، همکاری متقابل برای میزبانی ساری از نمایشگاه‌ها و رویدادهای هنری کشورهای عضو اکو، برنامه‌ریزی و اهتمام لازم در زمینه میزبانی ساری از مسابقات پهلوانی و قهرمانی کشورهای عضو اکو، همکاری‌های مشترک در زمینه تولیدات مشترک فرهنگی و هنری ساری و کشورهای عضو اکو، تشکیل کمیته مشترک دوجانبه برای پیگیری مفاد تعهدنامه و همکاری مشترک برای گسترش گردشگری کشاورزی و سلامت با برگزاری جشنواره‌های گیاهان دارویی و دمنوش‌ها و همچنین کمک به اموزش و تولید صنعتی گیاهان حوزه سلامت با استفاده از تجربه کشورهای عضو اکو از دیگرمفاد این تفاهم‌نامه است.