پنجاه و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر ساری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر ساری، در این جلسه که از ساعت 16 روز شنبه 6 مهرماه 98 با حضور تمامی اعضاء برگزار شد، انتقاداتی به نحوه برگزاری جلسه معارفه شهردار ساری و حضور نیافتن مسئولان ارشد وزارت کشور و استانداری مازندران در این مراسم صورت گرفت.

علیجان شمشیربند رئیس شورای اسلامی شهر ساری:
شهردار بهتر از همه می داند که هیچ نقشی در انتصابات اخیر نداشتم

علیجان شمشیربند رئیس شورای اسلامی شهر ساری در ابتدای این جلسه نطقی را به شرح زیر ایراد نمود:

بسم الله الرحمن الرحيم

با سلام و خير مقدم خدمت همكاران گرامي ، ميهمانان عزيز و اصحاب محترم رسانه و با ياري خداوند بزرگ ، پنجاه و پنجمين جلسه شوراي اسلامي شهر ساري در دوره پنجم را آغاز مي كنيم.

دستور جلسه امروز ، بررسي نامه ها و مصوبات كميسيون هاست اما قبل از اينكه به دستور جلسه بپردازيم اجازه مي خواهم نكاتي را به عرض برسانم.

همانطوركه مي دانيد در ايامي بسر مي بريم كه جنگ تحميلي عراق عليه ايران 39 سال پيش در چنين روزهايي شروع شده بود و لذا اين روزها در تقويم رسمي كشور تحت عنوان هفته دفاع مقدس نامگذاري شده تا آن روزهاي حماسه و ايثار ، روزهاي مقاومت و مجاهدت و روزهاي جانبازي و فداكاريِ ملت بزرگ ايران بخصوص جوانان غيور اين سرزمين از خاطره ها محو نشود.

در مورد دفاع مقدس و اهميت آن و كار عظيمي كه ملت ما در آن هشت سال صورت داد ، آثار قلمي و تصويري زيادي منتشر شد و مهمتر از آن هزاران شهيد گلگون كفن كه نام آنها زينت بخش هر كوي و برزني مي باشد و در گلزارهاي شهداي همه شهرها و روستاهاي كشور ، مزار آنها و تصاويرشان ، نماد دفاع مقدس ماست و نيز هزاران جانباز و رزمنده و آزاده ، اسناد زنده ي ايستادگي و رشادت ملت رشيد ايران اسلامي به شمار مي آيند . بنابراين آحاد مردم حتي نوجوانان امروز ما كه نسل سوم انقلاب هستند ، ارزش هاي دفاع مقدس را مي شناسند با اين حال بنده به عنوان كسي كه اگرچه توفيق شهادت نداشتم اما طي آن سالهاي خون و حماسه ، از جبهه هاي غرب تا جنوب با رزمندگان محشور بودم و افتخار همسنگري و هم نشيني و همراهي با بسياري از شهدا را داشتم عرض ميكنم كه از نزديك شاهد لحظه هاي نابي از شور و حماسه و از جان گذشتگي بودم كه توسط پاسداران جان بركف، ارتشيان سلحشور و بسيجيان غيرتمند خلق مي شد و آتش به جان دشمن بعثي مي زد و من گوشه هايي از آن را در كتاب (شار و شرر) شرح داده ام . البته لحظه به لحظه دفاع مقدس داراي ابعاد حماسي است و به همين دليل پاي صحبت هر رزمنده اي كه بنشينيم ، گويي حرف تازه اي از حال و هواي جبهه ها ، رزمندگان و شرايط دفاع مقدس دارد.

در هشت سال دفاع مقدس ، ايران اسلامي به تنهايي در مقابل دشمني تا به دندان مسلح ايستاده بود كه از سوي بيش از سي كشور ديگر از جمله قدرتهاي بزرگ غربي ، همه جوره حمايت و پشتيباني مي شد . اينكه همواره از كربلاي جبهه ها سخن گفته مي شود ، دو وجه تشبيه مهم وجود دارد ؛ يكي حاكميت تفكر عاشورايي بر فضاي ذهني و عملي رزمندگان اسلام و خاك جبهه ها و ديگري تفاوت فاحشي است كه از نظر عِده و عُده بين رزمندگان ما و نيروهاي دشمن وجود داشت . چون بلحاظ تجهيزات جنگي ، كشور ما در شرايط سخت تحريم قرار داشت و خصوصا در اوايل جنگ رزمندگان ما به معناي واقعي كلمه با دست خالي مي جنگيدند در صورتيكه ارتش بعث كمك هاي تسليحاتي وسيعي از كشورهاي مختلف دريافت ميكرد . با اين وجود رزمندگان ما به دليل روحيه سلحشوري و قرار داشتن در جبهه حق و با تاسي جُستن از حضرت سيد الشهداء (ع) ، در 60 عملياتي كه انجام دادند غالبا موفق و سربلند بودند.

بنابراين پيروز ميدان اين نبرد هشت ساله ، تفكر عاشورايي بود و در يك جمله ؛ خون بر شمشير پيروز شد . پيروزي ملت ايران در جنگ تحميلي به اين دليل است كه دشمن بعثي به رغم تجاوز گسترده به خاك ميهن مان و با وجود توانمنديهاي نظامي كه به مدد كمك هاي نامحدود تسليحاتي قدرتهاي استكباري حاصل كرده بود ، قادر نشد حتي يك وجب از خاك كشور اسلامي ما را تصرف كند و سر افكنده و شكست خورده ناگزير از پذيرش قطعنامه شد.

سخن در مورد هفته دفاع مقدس زياد است اما به همين مقدار بسنده ميكنم و در پايان ياد و خاطره همه رزمندگان و شهدا و امام شهدا را گرامي ميدارم و در مقابل خانواده هاي شريف و صبور شهدا و ايثارگران سرِ تعظيم فرود مي آورم.

نكته بعدي اينكه شوراي اسلامي شهر ساري براي انتخاب شهردار ، با نگاه به منافع و مصالح شهر و شهروندان سعي نمود انتخاب معقول و مطلوبي داشته باشد  و لذا آقاي مهندس عباس رجبي را كه سابقه طولاني مدتي در مديريت هاي مختلف شهرداري دارد و مديري با تجربه در اين حوزه محسوب ميگردد براي تصدي اين مسئوليت خطير برگزيد و خوشبختانه انتخاب شورا مورد تائيد مراجع ذيصلاح قرار گرفت و ايشان طي روزهاي گذشته رسما براي اين سمت معارفه شد.

شهردار محترم براي فعال و پويا نگهداشتن سيستم مديريت شهري يقينا برنامه هايي دارد كه شامل ساماندهي مديريت ها و نيروي انساني نيز خواهد بود . همكاران بنده در شوراي اسلامي شهر ضمن انجام وظايف ذاتي خود كه تصميم گيري و نظارت بر حُسن اجراي مصوبات و روند امور مي باشد ، براي پيشبرد برنامه ها و فعاليتهاي شهري قطعا حامي شهردار خواهند بود . به همين دليل جا دارد روي اين نكته تاكيد كنم شورا در عين نظارت دقيق و بدون اغماض بر امور و نحوه اداره شهر ، در مسير سازندگي و پيشرفت ، پشتيبان و همراه شهرداري است.

شمشیربند در ادامه جلسه اظهار داشت: درخصوص جلسه معارفه شهردار باید عرض کنم به دلیل بحران اخیر مربوط به زباله شرایط به گونه ای نبود که بخواهیم برنامه ی گسترده ای بگیریم. در جهت تقدیر از آقای عبوری نیز باید مراسمی درخور شأن بگیریم و قرار شد پس از مراسم اربعین از زحمات آقایان عبوری و فرزانه تقدیر شود.

وی خطاب به عباس رجبی شهردار ساری که در جلسه حاضر بود، گفت: نکته ای که باید به شهردار محترم عرض کنم این است که ما بعنوان عضو شورا آن چیزی را که احساس می کنیم تأمین کننده منافع شهر و مردم است، بیان می کنیم و تذکر می دهیم. شما (شهردار) هم منتخب نمایندگان مردم هستید و قطعاً به خواسته های ما عمل خواهید کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر ساری افزود: استفاده از افراد با تجربه، توجه به تمامی ظرفیت ها، توجه به بانوان شاغل در شهرداری و سرمایه های شهرداری اعم از منابع انسانی و… باید در دستور کار شهرداری باشد. بعنوان عضو شورا پیش گویی نمی کنم چرا که باید مدتی از مدیریت آقای رجبی بگذرد تا در خصوص عملکرد ایشان اظهار نظر کنیم.

وی در انتهای جلسه نیز در پاسخ به سوالات برخی اعضای شورا در خصوص زمان و کیفیت برگزاری مراسم معارفه شهردار ساری نیز گفت: از تذکرات همکاران تشکر می کنم حتماً هدفشان اصلاح است و مفید خواهد بود و به تجربیات مان اضافه می شود. اولاً آقای فرماندار خودشان از سوی استاندار به جلسه معارفه دعوت شده بود ثانیاً بالاخره ممکن است بنده موضوعات امنیتی را بهتر و زودتر متوجه شوم و ثالثاً بنده به فرماندار محترم نگفتم که برگزاری مراسم معارفه در روز پنج شنبه خواسته اعضای شورا است.

شمشیربند در واکنش به اظهارات یکی از اعضای شورا مبنی بر اینکه مصوبه اخیر شورا در خصوص مساعدت 20 میلیارد تومانی شهرداری جهت تسریع در احداث نیروگاه زباله سوز ساری بازی با افکار عمومی است،  گفت: این موضوع اصلاً بازی با افکار عمومی نیست چرا که شهردار تعهد اخلاقی داده که این مبلغ به نیروگاه زباله سوز اختصاص پیدا کند و برای این پروژه هزینه شود.

وی همچنین در خصوص برخی اظهارات مبنی بر نقش تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر ساری در انتصابات اخیر صورت گرفته در شهرداری اذعان داشت: در خصوص این انتصابات به شهردار محترم می گویم اگر بنده از طریق تماس تلفنی، حضوری و… فرد یا افرادی را به ایشان معرفی نموده ام در جلسه عنوان نماید. جالب است که آقای مهندس زارع مدیرعامل سابق سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری که در این انتصابات عزل شده با بنده نسبت قومیتی داشته و من اصلاً در جریان این اتفاق نبودم.

علی اکبر زلیکانی نائب رئیس شورای اسلامی شهر ساری:
از مدیران شهرداری خواهش دارم که به ارتقای سلامت اداری کمک کنند

علی اکبر زلیکانی نائب رئیس شورای اسلامی شهر ساری در این جلسه ابتدا هفته دفاع مقدس و یاد شهدای گرانقدر و امام شهدا را گرامی داشت و با تسلیت درگذشت فرزند آقای دردانه عکاس و فعال رسانه ای مرکز مازندران به وی برای آن مرحومه علو درجات را مسألت نمود.

وی به کسب 118 رتبه زیر هزار در کنکور سراسری سال 98 توسط فرزندان شهر ساری اشاره و تصریح کرد: در برخی شهرهای استان مرسوم است که تصاویر نفرات برتر کنکور را در سطح شهر نصب می کنند و به نوعی از آنها تجلیل بعمل می آورند لذا شایسته است در ساری نیز این حرکت انجام و به آن پرداخته شود.

زلیکانی با اشاره به برخی اظهار نظرات در خصوص نقش تعدادی از اعضای شورا در انتصابات اخیر در شهرداری ساری گفت: آقای رجبی خودش بهتر از همه می داند و می تواند شهادت بدهد که بنده در عزل و نصب ها هیچ سفارشی انجام نداده ام. در دوران مدیریت آقای عبوری نیز حتی یک نفر هم به ایشان معرفی نکردم. آقای رجبی بعنوان شهردار حق هرگونه عزل و نصبی را دارد. الحمدلله فضا برای حضور جوانان در عرصه مدیریت باز شده و من هم همچون همکارم آقای قاسمی برخی چهره های منصوب شده در شهرداری را نمی شناسم و باید به محل کار آنها سری بزنم تا ببینم چه کسانی هستند.

وی با بیان اینکه ساری می تواند مدیران بزرگی را در دل خود پرورش دهد، اذعان داشت: انتخاب آقای حمید هاشمی مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری بعنوان شهردار آمل که افتخاری برای مرکز استان می باشد، یکی از آنهاست.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر ساری با تأکید بر اینکه عباس رجبی شهردار جدید ساری باید از همه ظرفیت های شهرداری در مدیریتش استفاده کند، گفت: خواهشم از مدیران میانی که با آقای رجبی کار می کنند این است که به ارتقای سلامت اداری کمک کنند. در این مورد همه حرف می زنند و شعار می دهند اما متأسفانه در عمل چیزی نمی بینیم.

وی افزود: متأسفانه می بینم که عزمی برای مبارزه با فساد وجود ندارد. خواهشم این است که معاونت های شهرداری اولویت شان مبارزه با فساد باشد. حتی اگر بنده بعنوان عضو شورا درخواست نامتعارف و غیرقانونی داشته باشم.

زلیکانی با اشاره به معضل زباله که اخیراً در مرکز استان به وجود آمده نیز گفت: جا دارد از مسئولانی که در چند هفته اخیر در خصوص مدیریت پسماند زحمت کشیدند و به جد پیگیر موضوعات بوده اند از جمله آقایان رضایی فرماندار پرتلاش، رجبی و فرزانه در شهرداری، محمدی تاکامی مدیرکل دفتر امور شهری استانداری و شمشیربند ریاست محترم شورا که متعلق به منطقه چهاردانگه است، تشکر کنم. قرار است نیروگاه زباله سوز تا فروردین ماه 99 به بهره برداری  برسد البته فرماندار محترم پیگیر است که این پروژه تا پایان سال جاری نهایی شود.

سعید نجاریان ساروی عضو شورای اسلامی شهر ساری خطاب به رئیس شورا:
شما با برگزاری مراسم کم وزن معارفه شهردار، شأن و جایگاه مردم ساری، شورا و مرکز استان را به صفر رساندید

سعید نجاریان ساروی عضو شورای اسلامی شهر ساری به انتقاد از کیفیت برگزاری مراسم معارفه شهردار جدید ساری پرداخت.

نجاریان در این جلسه با تشکر از مجموعه شورای اسلامی شهر و شهرداری ساری بابت توجه شان به مدارس در آغاز سال تحصیلی جدید و آرزوی موفقیت برای عباس رجبی بعنوان شهردار ساری در واکنش به اظهارات شمشیربند رئیس شورا مبنی بر برگزاری فوری معارفه شهردار ساری بدلیل مسائل امنیتی اخیر ناشی از موضوع زباله ساری گفت: جناب سردار شمشیربند بنده فرمایشات شما در خصوص مراسم معارفه شهردار را قبول ندارم. مراسمی که در شأن مردم، شورای شهر و شهرداری ساری نبود. شما با برگزاری این مراسم معارفه شأن و جایگاه مردم ساری، شورا و مرکز استان را به صفر رساندید.

وی افزود: به نظر من، اینکه ساعت 10 شب قبل از جلسه معارفه با اعضای شورا بعنوان منتخبین مردم تماس بگیرند و اینگونه بخواهند آنها را دعوت کنند، توهین به مردم است.

نجاریان در ادامه خطاب به شمشیربند رئیس شورای اسلامی شهر ساری گفت: فرماندار محترم در تماسی که شب قبل از جلسه معارفه با شما داشت گفته بود که همزمان با جلسه معارفه شهردار ساری، مراسم معارفه مدیرکل راه آهن شمال برگزار می شود و حتی روز یکشنبه را برای معارفه شهردار پیشنهاد داده بود که شما در جواب فرمودید این خواسته اعضای شوراست که روز پنج شنبه برگزار شود حال سوال من از شما این است که این خواسته کدام یک از اعضای شورا بوده است؟

وی با بیان اینکه د مراسم معارفه شهرداران مراکز استان هایی همچون مشهد، گرگان، رشت، سمنان، قزوین و اهواز چند تن از معاونین وزرا، نمایندگان مجلس و استاندار حضور داشتند، گفت: چرا در جلسه معارفه شهردار ساری هیچ مسئولی حضور ‌نداشت؟!

عضو شورای اسلامی شهر ساری در ادامه انتقادش از کیفیت برگزاری مراسم معارفه شهردار ساری گفت: متأسفانه با چنین تصمیماتی خودمان جایگاه شهرمان را متزلزل می کنیم و بعد انتظار داریم که شهرهای دیگر به ما بعنوان مرکز استان با نگاهی متفاوت بنگرند.

وی همچنین به خدمات 7 ساله مهدی عبوری در زمان تصدی شهرداری ساری اشاره و تصریح کرد: ایشان زحمات زیادی برای توسعه شهر ساری کشیده و شایسته بود مراسمی درخور شأن خدماتش با حضور حداقل معاون وزیر برگزار می شد.

نجاریان در پایان با اشاره به قبول درخواست بازنشستگی عبدالحمید فرزانه در هفته گذشته از سوی شهردار ساری گفت: ایشان قریب به 40 سال بصورت مداوم برای شهرداری زحمت کشید و زبده ترین و با تجربه ترین نیروی شهرداری به حساب می آمد. جا دارد شورای شهر برای تجلیل از زحمات ایشان نیز مراسمی در خور شأن برگزار نماید.

قاسم قاسمی عضو شورای اسلامی شهر ساری:
مراسم معارفه شهردار بدون حضور مسئولان ارشد استانی و کشوری توهینی بزرگ به مردم ساری بود

قاسم قاسمی عضو شورای اسلامی شهر ساری نیز در این جلسه کیفیت مراسم تودیع و معارفه شهردار ساری را در شأن شهر مرکز استان ندانست و اظهار داشت: به شخصه دوست داشتم در مراسم معارفه شهردار حضور پیدا کنم چرا که حرف هایی برای گفتن داشتم اما بدلیل اینکه شب قبل از مراسم به بنده اطلاع دادند و من در استان نبودم شرایط حضور نداشتم. با این حال برگزاری اینچنینی مراسم معارفه بدون حضور مسئولان ارشد کشوری و استانی توهینی بزرگ به مردم شریف ساری، شورای اسلامی شهر و خانواده بزرگ شهرداری ساری بود.

وی در خصوص معضل زباله که شهر ساری در هفته های اخیر با آن مواجه شده است نیز گفت: با توجه به مشکلی که در خصوص زباله ی شهر ساری برای مردم شریف و ولایت مدار چهاردانگه پیش آمد تمام اعضای محترم شورا جهت رفع بحران زباله مبلغ بیست میلیارد تومان مصوب نمودند اما تاکنون ریالی پرداخت نشده لذا بازی کردن با افکار عمومی و مردم شریف آن منطقه از اخلاق و عدالت به دور است.

عضو شورای اسلامی شهر ساری با انتقاد از انتصابات گسترده اخیر در شهرداری ساری اظهار داشت: برخی از این عزل و نصب ها به نوعی فرصت سوزی بود. خارج کردن نیروهایی که سالها  برای آنها هزینه شده، هدر رفت سرمایه انسانی می باشد و امروز ساری با خروج نخبگان فقیر تر شده است.

وی سپس به انتقاد از نحوه برخوردها با نیروهای جدیدالورود در شهرداری های مناطق سه گانه پرداخت و گفت: بعد از معارفه مهندس رجبی جلسه ای در خصوص نیروهایی که تکلیف آن ها معلوم نیست، منعقد شد و وعده داده شد با هماهنگی شهردارجدید مشکل کلیه این کارکنان حل شود اما متأسفانه امروز  با برخورد بد نیروهای حراست اعلام کردند نیروهای ورودی سال 98 حق ورود به شهرداری را ندارند. این چه عدالتی است؟

قاسمی برای چندمین بار در ماه های اخیر بحران مالی شهرداری ساری را متذکر شد و خاطرنشان کرد: موجودی حساب بانکی شهرداری که زمان دکتر عبوری جهت پرداخت معوقات و حقوق کارکنان شهرداری پس انداز شده بود رو به پایان است و در صورت عدم برنامه ریزی شهرداری ساری به زودی با بحران مالی مواجه خواهد شد.

سید مسعود مدینه عضو شورای اسلامی شهر ساری:
شأن و منزلت جایگاه شهردار مرکز استان با معارفه ای که برگزار گردید در حد یک روستای دور افتاده تنزل پیدا کرده است

سید مسعود مدینه عضو شورای اسلامی شهر ساری نیز در نطق خود در جریان جلسه پنجاه و پنجم این نهاد گفت: مردم ساری بدانند که شهردار فعلی هیچ اختیاری از خود ندارد.

متن کامل نطق سید مسعود مدینه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

هفته دفاع مقدس یادآور رشادت های بی بدیل مردمانیست که از جان، مال و خانواده ی خود گذشتند تا یک وجب از خاک میهن در زیر چکمه های متجاوزین بعثی به یغما نرود. درود خدا بر شهیدان والامقام و خانواده های آنان. و سلام خداوند بر ایثارگران، مجاهدان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس.

و اما سالی که نکوست از بهارش پیداست!

متأسفانه شأن و منزلت جایگاه شهردار مرکز استان با معارفه ای که برگزار گردید در حد یک روستای دور افتاده تنزل پیدا کرده است. مردم می پرسند وزیر کشور یا معاونین او و یا حتی یک کارشناس ساده ی وزارت کشور نمی توانست در جلسه ی معارفه ای که اختصاص به شهرداری شهر مرکز استان دارد حضور پیدا نماید؟ ظاهراً جلسه معارفه را در شأن خود نمی دانستند.

استاندار عالی مقام که افتخار هدایت و سکان دار مسایل زیر زمینی، رو زمینی، هوایی و دریایی استان هستند و حتی ولگاگراد را تدبیر می نمایند چرا در جلسه معارفه حضور نداشتند؟

آیا در معارفه ی شهردار ساری نیاز نبود که مدیران کل یا مسئولین امنیتی و مدیران مرتبط با شهرداری حضور پیدا می کردند؟

آیا همت عزیزان ماورایی در نصب شهردار فعلی می بایست با نخبه کشی شهردار قبلی باشد؟ کجای رسم وفا و جوانمردیست که تقدیر از تلاش شهردار قبلی که مردم دوستدار او هستند اینچنین به فراموشی سپرده و مورد اهانت قرار گیرد؟ آقای رئیس شورای عملگرا این روزگار ملون نیز بگذرد!!

مردم می پرسند که شما چهار عضو شورای اسلامی شهر چرا در جلسه معارفه شرکت نداشتید؟ گفتیم که شهردار فعلی حتی بعد از انتصاب خود هیچ تماسی تا زمان معارفه با چهار عضو مخالف انتخابش نگرفته و آنان را برای جلسه ی معارفه دعوت ننموده است! مخالفت ما در انتخاب ایشان، ایشان بود نه مخالفت در کار. از ظواهر امر چنین مشخص است که شمشیر را از رو بسته اند.

هنر شهرداران سابق، اسبق و سابقون تمامی ادوار این بود که با احترام توأم با تدبیر رفتاری از خود بجای گذاشتند و تمامی اعضا با صدای واحد برای شهری آباد تلاش نمودند. در همین دوره پنجم کلیه اعضای محترم شورای اسلامی شهر ساری، موافقت خود را در بازه های زمانی مختلف با عملکرد مجموعه شهرداری در راستای منافع مردم ابراز داشتند و صد البته نواقص و گله هایی نیز وجود داشت.

مردم شریف ساری؛ ما به جلسه معارفه شهردار دعوت نشده بودیم و شهردار فعلی ظاهراً هیچ اختیاری از خود ندارد. شب ها در محافل خصوصی برای روز برنامه می دهند و شورای 9 نفره به شورای 5 نفره تبدیل گردیده است. بود و نبود ما را با تصمیم های محفلی خود یکسره کردند که البته به وقتش نتایج این کار برای تصمیم سازان آن تبعات سنگینی در بر خواهد داشت.

در خصوص عزل و نصب ها می گویید که شورا حق دخالت در امور اجرایی را ندارد که البته درست می گویید اما به شرطی که با تعدادی از اعضاء در محافل شبانه در روستاهای فرح آباد و ویلاهای مشخص گعده نگیرید و شروع به عزل و نصب های اینچنینی نکنید که در هیچ دوره ای سابقه نداشته است.

جناب آقای شهردار؛ خطا نکرده و خطا ندیده سوت زدی! می بایست کار را شروع می کردید، تذکر، توصیه و ارشاد، سرکشی به واحدهای شهرداری و سازمان های تابعه را ابتدا در دستور کار قرار می دادید سپس با شناسایی درست، نسبت به عزل و نصب ها اقدام می کردید. براستی این همه عجله برای چه بوده است؟ در راستای محقق نمودن اوامر کدام شخصیت بوده است؟

جناب آقای بیجاربنه؛ آیا توجه به اشتغال بیش از هزار نفر مهندس در بدنه ی شهرداری و سازمان های تابعه ی آن که خود شما نیز بخشی از آن محسوب می شوید، هیچ کسی لایق تصدی پست معاونت فنی و عمرانی نبود که معاون خود را از اداره ای دیگر و از بیرون سازمان بکارگیری کردید؟ آیا هیچ فردی لایق تصدی این مسئولیت نبوده است؟ این سهم کدام یک از حامیان شما بوده است؟! اگر این است که باید به جامعه ی مهندسین شهر ساری تسلیت و از تمامی این عزیزان عذرخواهی نمایم.

جناب آقای رجبی؛ پس از اجرایی نمودن گام اولتان که همان عزل و نصب های اتوبوسی بوده، گام های دوم و سوم و چهارم و پنجم خود را نیز ارائه دهید که امروز، نگهبان کوچکترین واحد شهرداری نمی داند که فردا در جایگاهش قرار دارد یا خیر؟

چه فضاحتی از این بالاتر که چند ساعت قبل از معارفه در شهرداری های مناطق به دستور شخص شما، نیروهای پشت لیستی که مشغول کار هستند را از پشت میزهایشان بلند کرده و اخراج می کنید؟ این است حفظ حرمت همکاران؟ آنها اگر همکارانمان نبودند، لااقل شهروند این شهر بودند که احترامشان را حفظ می کردید و به شکل درست برای حل مشکل شان راهکاری می یافتید. له کردن، شکستن و پایمال کردن حرمت مردمان این شهر هنر مدیریتی نیست که به آن ببالیم بلکه دقت نظر برای یافتن راه های برون رفت از چالش با سختکوشی، مشورت پذیری و پرهیز از سیاسی کاری انتظار مردم این شهر از شما می باشد. اینک ما انتظار داریم به همین سرعت که در عزل و نصب ها ورود کردید، ظرف مدت کوتاهی نسبت به پرداخت بدهی شهرداری به پیمانکاران و دیگر نهادها نیز اقدام نمایید.

آقای شهردار؛ کلیه نیروهای شهرداری ساری و سازمان های تابعه را که در استانداری، فرمانداری و سایر نهادهای رسمی و غیر رسمی در حال کار می باشند را برگردانید.

آقای شهردار؛ بخاطر رفع شبهات و دفع شبهات ناشی از تایید صلاحیت تان، لیست کلیه اموال منقول و غیر منقول خود و خانواده تان در داخل و خارج از استان را به شورای محترم ارسال نمایید.

سیدعلی آقامیری عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر ساری:
انتصابات ضرب العجلی مدیران در شهرداری ساری بر خلاف علم مدیریت است

سیدعلی آقامیری عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر ساری با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید و فرا رسیدن هفته دفاع مقدس اظهار داشت: گلایه هایی از دستگاه های مسئول در حوزه دفاع مقدس وجود دارد که متأسفانه در طول این هفته رزمندگان اصلی جنگ را فراموش کردند و با پوشاندن لباس نظامی به تن برخی ها آنها را در صف های جلو قرار داده اند.

وی نیز همچون سه عضو دیگر شورا به انتقاد از کیفیت برگزاری جلسه معارفه شهردار ساری پرداخت و افزود: اینکه به جایگاه شهردار در مراسم معارفه هتک حرمت می شود، رئیس شورای شهر مقصر است. بنده شب قبل از معارفه به آقای شمشیربند گفتم که یا جلسه را عقب بیندازند یا اینکه خود آقای رجبی با اعضای شورا تماس بگیرد و از آنها برای شرکت در جلسه معارفه دعوت کند که هیچ کدام شان انجام نشد.

آقامیری انتصابات اخیر در شهرداری ساری را ضرب العجلی توصیف کرد و اذعان داشت: علم مدیریت هرگز این را نمی گوید. ان شاءا… افرادی که منصوب شده اند متخصص و مثمرثمر هستند اما نیروهایی که از گردونه مدیریت در شهرداری حذف شدند نیروهای جوان و توانمندی بودند و نباید این عزل و نصب ها باعث سرخوردگی آنها شود.

وی خطاب به رجبی شهردار ساری که در جلسه حاضر بود گفت: با توجه اطلاعاتی که در علم مدیریت دارم، می گویم که در انتصابات عجله کردید. گفته می شود شما خودتان نصب نکردید و لیست دادند و شما منصوب کردید. در این رابطه باید جواب افکارعمومی را بدهید.

عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر ساری رجبی شهردار مرکز مازندران را به تعامل هرچه بیشتر با اعضای شورای اسلامی هر ساری دعوت کرد و گفت: بعد از رأی اعتماد به مهندس فرزانه برای تصدی سمت شهردار ساری، ایشان ابتدا از 4 نفری که به وی رأی ندادند، تشکر و طلب استمداد کرد و لذا الان هم بنده معتقدم شما (شهردار) این نگاه خوب را در مدیریت خود اعمال کنید تا شاهد تحولات در شهر باشیم.

فرامرز نقیبی عضو شورای اسلامی شهر ساری:
همه باید دست به دست هم بدهیم و به شهردار کمک کنیم تا مشکلات به حداقل برسد

فرامرز نقیبی عضو شورای اسلامی شهر ساری نیز در این جلسه در سخنان کوتاهی با بیان اینکه ان شاءا… فرمایشات همکاران از روی بغض نباشد، گفت: دوستان در صحبت هایشان از استاندار هم ناراحتند لذا بر این باورم که همه باید دست به دست هم بدهیم و به آقای رجبی کمک کنیم تا مشکلات شهر به حداقل برسد.

کوروش یوسفی ساداتی عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر ساری:
لیست دقیق بدهکاری ها و طلبکاری های شهرداری باید به شورا ارسال شود

کوروش یوسفی ساداتی عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر ساری نیز در جلسه پنجاه و پنجم شورا با بیان اینکه دغدغه اعضای شورا در جایگاه نظارتی بسیار درست است، گفت: از روحیه همکارانم آشنایی دارم و می دانم که در 23 ماه باقی مانده از عمر شورای پنجم راه را برای مدیران شهرداری برای عملکرد هرچه بهتر باز خواهند کرد.

وی با اشاره به صحبت های مطرح شده در خصوص نقش اعضای شورا در تغییرات صورت گرفته پست های مدیریتی شهرداری ساری نیز گفت: بنده نماینده شورا در سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری هستم اما از عزل مدیر سابق و نصب مدیر جدید هیچ خبری نداشتم.

یوسفی خواستار ارائه لیست بدهکاری های ریز و درشت شهرداری به پیمانکاران، نهادها و اشخاص حقیقی و حقوقی و همچنین طلبکاری های این نهاد به شورا شد و افزود: متأسفانه در سال 98 تعداد 610 پرسنل به شهرداری اضافه شده که باید شفاف سازی شود که توسط چه افرادی به شهر ساری معرفی شده اند.

وی در پایان گفت: در شهرداری گاهاً مشاهده شده که قراردادی با پیمانکار منعقد نشده اما کار انجام شده و برای شهرداری تعهد ایجاد نموده است که باید لیستی از این مورد نیز به شورا ارائه شود.

عباس رجبی شهرداری ساری:
در نگاه مدیریتی من هیچ تفاوتی میان افرادی که به شهرداری بنده رأی داده یا نداده اند وجود ندارد

عباس رجبی شهرداری ساری نیز در بخش پایانی جلسه با ابراز تشکر از هر 9 عضو شورای اسلامی شهر گفت: بسیاری از اعضای شورا در سالهای اخیر با بنده همکاری داشته اند و آنها به خوبی می دانند که برای من هیچ تفاوتی میان افرادی که به بنده رأی داده اند و افرادی که رأی نداده اند وجود ندارد و در ادامه نیز این موضوع نمایان خواهد شد.

وی با بیان اینکه انتقادات و پیشنهادات اعضای شورای اسلامی شهر را راهگشای بسیاری از مشکلات مدیریت شهری می داند، افزود: امیدوارم شما بعنوان منتخبان مردم در شورا و بنده بعنوان منتخب شما دست به دست هم دهیم تا برای عمران و آبادانی شهر ساری قدم برداریم