پیش نشست همایش ملی مازندران شناسی در سالن ارشاد ساری

عکاس (زینب ذبیحی) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 

اولین پیش نشست مجازی نخستین همایش ملی« مازندران شناسی و الگوی اسلامی پیشرفت» کار مشترک مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت پیامبر اعظم(ص) ساری و دانشگاه مازندران در سالن سلمان هرانی ساری برگزار شد. 

نخستین پیش نشست علمی، همایش ملی مازندران شناسی، الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت امروز به صورت مجازی در ساری برگزار شد.

حجت الاسلام محمود دیانی، رییس مؤسسه فرهنگی قران و عترت پیامبر اعظم(ص) ساری در این نشست علمی با اشاره به این که همایش مازندران شناسی و الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت از سال گذشته با همکاری بیش از 60 نهاد علمی و اجرایی استان آغاز به کار کرد، افزود: فراخوان مقاله این همایش علمی نیز در سه محور اصلی ارائه شد که خوشبختانه با استقبال گسترده محققان و پژوهشران قرار گرفت.

وی با بیان این که امروز نخستین پیش نشست علمی این همایش ملی با همکاری جمعی از نهادهای علمی و اجرایی استان برگزار شده است، گفت: همچنین قرار است پیش نشست دوم این همایش نیز 26 اردیبهشت به میزبانی دانشکده کشاورزی ساری برگزار شود.

رییس مؤسسه فرهنگی قران و عترت پیامبر اعظم(ص) ساری در ادامه سخنان خود افزود: اختتامیه این همایش ملی نیز یکم خرداد ماه همزمان با روز ملاصدرا به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام دیانی همچنین به نقش بی بدیل مازندران در رشد و نمو فلسفه اسلامی اشاره کرد و گفت: مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت پیامبر اعظم(ص) آمادگی دارد در جهت برگزاری بزرگداشت شخصیت بزرگی همچون ملاصدرا نیز گام های مثبتی بردارد.

دکتر کوروش نوذری، رییس دانشگاه مازندران نیز در ادامه این نشست با اشاره به این که 144 مؤسسه آموزش عالی با 154 هزار دانشجو در استان فعال است، افزود: دو هزار 700 شخصیت فرهیخته و دانشمند مأموریت آموزش، راهنمایی و پژوهش این دانشجویان را عهده دار هستند.

وی کثرت مراکز آموزش عالی در مازندران به نسبت پراکندگی جمعیت به نسبت کشور را بی نظیر دانست و خاطرنشان کرد: باید از این ظرفیت عظیم در جهت رشد و توسعه استان در ابعاد مختلف بهره گرفته شود.

رییس دانشگاه مازندران با تأکید براین که مسؤولان استان باید روزآمدی علمی را در کنار فعالیت های خود مورد توجه قرار دهند، گفت: باید از جنبه های تبلیغاتی اتاق فکر که کاربردی ندارند پرهیز شود.

وی با بیان این که باید سیکل نادرست تغییرات گسترده در عرصه مدیریت کنار گذاشته شود، افزود: امروز اگر مازندران قرار است حرکت رو به پیشرفتی را آغاز کند ابتدا باید، تعاملات فرهنگی از سوی نخبگان بازتعریف و در جامعه اشاعه شود که صدا و سیما در این خصوص نقش مؤثری دارد.