با حضور مسئولین، خبرنگاران و فعالان عرصه رسانه؛کافه کتاب خبر از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران افتتاح شدبه مناسبت روز خبرنگار، اداره کل کتابخانه های عمومی استان، کافه کتاب خبر را در بوستان ولایت ساری راه اندازی کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، طی آئینی به مناسبت سالروز شهادت محمود صارمی و روز خبرنگار، کافه کتابی با عنوان «کافه کتاب خبر» از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی استان با حضور فرماندار ساری، مدیرکل روابط عمومی استانداری مازندران، مدیر حوزه هنری استان، رئیس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری ساری و جمعی از خبرنگاران و اصحاب رسانه افتتاح شد و از یک کتاب که در توسط یکی از اصحاب رسانه استان تالیف شده بود، رونمایی گردید.

آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این مراسم، ایجاد فضایی جذاب برای معرفی کتاب های خوب و کتابخوانی متفاوت در مناسبت های خاص را هدف از راه اندازی کافه کتاب عنوان کرد و اظهار داشت: پس از استقبال مردم از کافه کتاب انقلاب که به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در ساری برپا شده بود، بر آن شدیم تا به مناسبت روز خبرنگار هم، کافه کتاب دیگری را راه اندازی کنیم و در آن در کنار پذیرایی مختصر با نوشیدنی های خنک، کتاب های خوب عرصه خبرنگاری و رسانه را معرفی کنیم و فضایی دل انگیز برای مطالعه ایجاد نمائیم.

وی افزود: امیدواریم آشنایی بیشتر خبرنگاران با کتاب های خوبی که توسط خبرنگاران موفق نوشته شده است و یا کتاب های خوبی که برای خبرنگاران به رشته تحریر درآمده، زمینه ای شود تا خبرنگاران خوب استان که خودشان همواره یار قلم هستند، برای تالیف کتاب هم دست به قلم ببرند و خالق آثار ارزشمندی شوند.

عباسعلی رضایی، فرماندار ساری در کافه کتاب خبر با قدردانی از راه اندازی چنین فضاهایی، اذعان داشت: وجود ابتکارات اینچنینی برای ترویج فرهنگ کتابخوانی و قدردانی از اصحاب رسانه و همراه کردن آنان برای فرهنگ سازی با موضوع کتاب، امری بسیار ضروری و البته ستودنی است.

عباس مهدوی، مدیرکل روابط عمومی استانداری مازندران هم در این خصوص گفت: ابتکارات اداره کل کتابخانه های عمومی همواره اصحاب رسانه و اهالی فرهنگ استان را تحت تاثیر قرار می دهد و این کافه کتاب از ویژه ترین برنامه هایی بوده که تا بحال برای قدردانی از خبرنگاران از سوی یک دستگاه اجرایی انجام شده است.

سینا دلشادی، مدیر حوزه هنری هم، هنر به میز مطالعه کشاندن را از ویژگی های کافه کتاب خبر دانست و تصریح کرد: همواره انتخاب شیوه های مختلف برای ترویج کتابخوانی را از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی شاهد هستیم که باید به مدیریت و کارکنان این مجموعه خداقوت گفت.

گفتنی است کافه کتاب خبر در میدان امام حسین(ع)، ورودی بوستان ولایت دائر بود.