مراسم گرامی‌داشت یاد و نام سپهبد شهید قاسم سلیمانی همزمان با ایام فاطمیه، همچنین سالگرد شهدای کربلای 5 به‌ویژه شهدای شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران و شهید صادقی از کارکنان اداره‌کل پست مازندران، مراسمی با حضور خانواده این شهید، پیشکسوتان پست مازندران و سردار ملکی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و حسین کرمی مدیرکل و کارکنان پست استان در سالن اجتماعات این اداره‌کل برگزار شد.

رونمایی از تابلوی جدید اداره پست انقلاب ساری

یاد و خاطره سردار رشید اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی امروز در سالگرد شهدای کربلای 5 و ایام فاطمیه برگزار و در این مراسم، از تمبر چهره‌های ماندگار و تابلوی جدید اداره پست انقلاب ساری به نام شهید سلیمانی رونمایی شد.

به گزارش آوای خزر از شهرستان ساری، به مناسبت گرامیداشت ایام فاطمیه و همچنین شهادت سردار سلیمانی و به پاس رشادت‌های شهدای کربلای 5 و شهدای شرکت ملی پست کشور به‌ویژه “رستم صادقی” شهید پست مازندران، مراسمی در سالن اجتماعات این اداره‌کل برگزار شد.

حسین کرمی مدیرکل پست مازندران در سخنانی با خیرمقدم به حضار و تسلیت ایام فاطمیه و شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی و یارانش، همچنین یاد و خاطره شهدای کربلای 5 و شهدای شرکت پست، اظهار داشت: شهید سلیمانی پهلوان و بزرگمرد انقلاب بود و همواره آرزوی شهادت داشت. امروز اگر ایران عزت و عظمتی در منطقه و جهان دارد، به پاس رشادت‌های شهدا و جانبازان است که قدم در راه دفاع از وطن نهادند.

وی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در طول سال‌های انقلاب و پس از رحلت امام خمینی، در اوج تعهد، تخصص و مدیریت، جامعه را هدایت کردند و از آغاز انقلاب تاکنون 40 سال است که صهیونیست‌ها پشت مرزهای ایران در حالت معلق و کما قرار دارند.

* غنی و قوی‌شدن جبهه مقاومت با رشادت‌های سردار سلیمانی

در ادامه، سردار عبدالله ملکی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در سخنانی، ایام فاطمیه، شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس و همراهانشان، جان‌باختن جمعی از هم‌وطنان در حادثه کرمان و شهادت جمعی دیگر را در حادثه هواپیمای بوئینگ، تسلیت گفت.

وی با بیان اینکه امروز برایم بسیار سخت است که صحبت کنم، درباره خبر برخورد موشک با هواپیمای بوئینگ گفت: این یک خطای انسانی بوده و کسی که این اقدام را انجام داده باید پاسخگو باشد تا دیگر چنین خطایی را نداشته باشیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با اشاره به شهادت سردار سلیمانی بیان کرد: ایشان فردی معرفتی، آسمانی، سرشار از ادب، فروتنی، اخلاص و تواضع بود و با رشادت‌های خود جبهه مقاومت را غنی و قوی کرد.

ملکی با بیان اینکه ما امروز بر مصیبت‌های پیش‌آمده باید صبوری کنیم، گفت: در برابر سختی‌هایی که اکنون وجود دارد باید اصل را ببینیم و اصل خداست، در تشییع شهید سلیمانی دیدیم که مردم ما ائمه و فرهنگ عاشورا را دوست دارند و به آن عشق می‌ورزند و این برگرفته از روحیه خدامحوری است.

وی ادامه داد: به عنوان یک پاسدار کوچک انقلاب، از مردم که به این شکل و پُرشور از شهدای خود استقبال کردند، تشکر می‌کنم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری اینکه پس از جنگ جهانی دوم کسی نتوانسته بود آمریکا را به زمین بزند اما ما زدیم، اظهار داشت: آمریکا که تابع قانون جنگل است، امروز ایستادگی ایران را دید، نباید مغرور شویم، این از قدرت الهی و قرآنی است.

ملکی گفت: ما تاکنون ایستاده‌ایم و از این به بعد بهتر از گذشته در برابر دشمنان می‌ایستیم تا پرچم توحید به امام زمان(عج) تحویل داده شود.

به گزارش آوای خزر، در این مراسم، علاوه بر پخش کلیپی از سخنان رهبری، سردار شهید سلیمانی، و مداحی، از تمبر یادبود چهره‌های ماندگار و تابلوی جدید اداره پست انقلاب ساری که به نام سپهبد شهید قاسم سلیمانی تغییر نام یافته است، رونمایی شد.