مراسم بزرگداشت نام و یاد سرباز وطن، سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش مازندران و با حضور سردار محمدحسین بابایی فرمانده سپاه کربلای مازندران و طیف گسترده ای از معلمان در باشگاه فرهنگیان ساری برگزار شد.

عسکری نیکزاد در این مراسم ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و آرزوی عمر با برکت برای مقام معظم رهبری مد ظله العالی، مصیبت وارده به حاضران و تمام شیعیان و مظلومان عالم تسلیت گفت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش  نیکزاد با اشاره به اینکه   نام و مکتب این مجاهد شهید و پرچم مقاومت را در مدارس برافراشته نگاه می داریم،   گفت: ما امروز کسی را از دست دادیم که امید مظلومان عالم از ایران تا لبنان و سوریه و عراق و یمن بود.

وی همچنین با اشاره به نوع فرماندهی و سلوک نظامی سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: دفتر کار این  سردار شهید،  یا در میدان جنگ بود و یا در میان مردم و نکته جالب اینکه  وی با وجود اینکه یک شخصیت نظامی بود و همه از شخصیت های نظامی توقع جدی بودن دارند،   الگوی فرهنگ و اخلاق بود و همواره لبخند برلب داشت.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران  با اشاره به افتخار حضورش در مراسم تشییع پیکر مطهر  سردار سپهبد  شهید در تهران گفت: کلمات قادر به بیان آنچه که در تشییع پیکر این سرباز شهید مشاهده کردیم  نیستند اما این حقیقت برجسته بود که شهادت وی نیز مایه عبرت همه مردم و وحدت و همبستگی شد.

نیکزاد در ادامه افزود: مواجهه آموزش و پرورش با شهادت سردار به عنوان نماد مقاومت باید هوشیارانه باشد و آموزش و پرورش این نام را به کتب درسی خواهد آورد تا این نام برای همه ماندگار باشد و به  الگویی  برای جوانان و نوجوانان تبدیل شود  کمااینکه در این تصاویر هم دیدیم که همه دانش آموزان خود را سردار سلیمانی می دانند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: نگاه آموزش و پرورش به سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی به عنوان فردی مومن و الگوی ماندگار است و جامعه فرهنگیان تمام همت و تلاش  خود را برای برجسته کردن تفکر و مکتب سردار شهید به کار خواهند بست.

وی همچنین خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش مازندران تکلیف خود می داند تا نام و یاد سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی همواره زنده بماند و دانش آموزان و نوجوانان این شخصیت بزرگ جهان اسلام را خوب بشناسند و  پرچم مقاومت در تمام مدارس برافراشته بماند.