همایش تجلی عاشورا در دفاع مقدس با سخنرانی آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در دانشگاه پیام نور مازندران برگزار شد.

به گزارش تسنیم، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در مراسم گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس در دانشگاه پیام نور استان مازندران به توصیف و تحلیل تجلی عاشورا در دفاع مقدس پرداخت.

وی دفاع مقدس را در هشت سال جنگ تحمیلی منحصر ندانست و افزود: علاوه بر هشت سال دفاع مقدس در برابر صدام، امروز در دفاع مقدس دیگری قرار داریم که دفاع از حرم نام دارد و هفت سال است ادامه دارد و کمی از آن باقی مانده است.

محمدی لائینی با بیان اینکه دفاع از حرم اگر بیش از هشت سال دفاع مقدس برای وطن مؤثر نباشد، کمتر از آن نیست، تصریح کرد: هنر مدیریت، رهبری و فرماندهی مقام معظم رهبری و مالک اشترش سردار سلیمانی و سردار سلیمانی‌های فراوان دیگرش موجب شد که خطر داعش در بیرون از کشور مهار شود. در آینده نیز ممکن است جنگ‌های دیگری رخ دهد؛ چراکه گزینه جنگ همیشه روی میز دشمن قرار دارد.

نماینده ولی فقیه در مازندران در بخش دیگری از سخنانش این نکته را مورد توجه قرار داد که شهدای دفاع مقدس همانند شهدای کربلا ابتدا به جهاد اکبر پرداختند و با نفس خود جنگیدند و با اشاره به آیاتی از قرآن و حدیث معراج پیامبر(ص)، کربلای امام حسین(ع) و دفاع مقدس را یک دانشگاه و یک مکتب برشمرد که در آن حب هوا و وهوس و پُست و مقام دنیوی از دل زدوده می‌شود.

محمدی لائینی به سه تجلی عاشورا در دل‌ها اشاره کرد که نخستین آن وارستگی از دنیا و هواهای نفسانی، دومین آن رهایی از خوف و ترس و سومین ولی شناس بودن است و خاطرنشان کرد: در دفاع مقدس و دفاع از حرم این سه تجلی حضور داشته است.

نماینده ولی فقیه در مازندران تأکید کرد: روحیات، خلقیات و ارزش‌های والای عاشورایی نه فقط در دفاع مقدس بلکه در تمامی امور جامعه باید متجلی باشد و تحکیم یابد. آیت الله محمدی لائینی اظهار امیدواری کرد که دانشگاه پیام نور دانشگاهی باشد که این تجلیات در آن وجود داشته باشد.

سید افشین موسوی چلک، سرپرست دانشگاه پیام نور مازندران با تقدیر از حضور آیت الله محمدی لائینی و خانواده شهیده سلامت سیده فاطمه شفیعی نژاد و اعضای علمی، روسای مراکز و واحدها و کارکنان گزارش مختصری از وضعیت دانشگاه پیام نور استان مازندران ارائه کرد.

وی گفت: دانشگاه پیام نور مازندران دارای 17 مرکز و واحد و 13 هزار دانشجو و دبیرخانه منطقه شمال کشور دارای 42 مرکز و واحد و 42هزار دانشجو بوده که نظارت بر عملکرد آن بر عهده مازندران است.

موسوی با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور استان دارای 172 عضو علمی است، افزود: دانشگاه پیام نور در زمینه انتشارات ملی و بین المللی و ثبت اختراعات عملکرد خوبی داشته است که مایه افتخار ملی می‌تواند باشد.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور استان این افتخار را دارد که همکاران و اساتیدی داشته باشد که خانواده شهید و جانباز باشند، گفت: امیدوارم بتوانیم انسان‌های شایسته ای را برای خدمتگزاری به نظام مقدس جمهوری اسلامی به جامعه تحویل دهیم. ادامه دارد.