همزان آغاز هفته دفاع مقدس یادواره شهدای بخش کلیجارستاق سفلی شهرستان ساری با حضور سردار غیب پرور -جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در قرارگاه امام علی (ع) در مسجد روستای سنگتراشان مرکز استان برگزار شد.

به گزارش تسنیم ، سردار سرتیپ پاسدار غلامحسین غیب پرور در یادواره شهدای روستای سنگ‌تراشان ساری با اشاره به اینکه جلسه ای که در آن حضور یافتیم متعلق به شهداست و اجر و پاداشی از سوی شهدا به حاضران مراسم عطا خواهد شد، اظهارداشت:  بیش از سی و نه سال از یک رخداد بزرگ و واقعه شگفت گذشته که برای همیشه در تاریخ ماندگار شده است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در قرارگاه امام علی (ع) افزود: جنگ هشت ساله علیه ایران نوعی تجاوز به کشوربوده ولی واقعه ای ماندگار در تاریخ بوده است.

غیب پرور با بیان اینکه تا قبل از انقلاب اسلامی یک میلیون کیلومتر از خاک کشور جدا شده است افزود: هر شاهی آمد گوشه ای از این مملکت را به اجانب داده است.

رئیس سابق سازمان بسیج مستضعفین با اعلام اینکه ملت ایران هشت سال جنگید و امروز در سرتاسر عالم سرافراز است گفت: حرف اول انقلاب اسلامی احیای دین خدا بوده و  همان منش معمار کبیر انقلاب بود.

غیب پرور با اشاره به اینکه مازندرانی‌ها نخستین حکومت شیعه را تشکیل و ملت ایران دلداده اهل بیت(ع) است افزود: دشمن بعثی در هشت سال دفاع مقدس جنگی را آغاز کرد و خون‌های پاکی از مردم این سرزمین به زمین ریخت.

وی گفت: جنگ 8 ساله  به حضور مردم متکی بوده و  مظلومیت‌های سپاه اسلام در این جنگ قابل شمارش نیست.

غیب پرور با اشاره به اینکه هر صفحه دفاع مقدس یک دایرالمعارفی است که با زبان فیلم و تصویر نیز بیان نمی شود تصریح کرد: هنوز حقایق بسیاری از جنگ تببین نشده است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در قرارگاه امام علی (ع) با اعلام اینکه جوانان این مرز و بوم بدون سلاح به جنگ با دشمن رفتند گفت: راهبرد مقاومت مقام معظم رهبری در برابر دشمن سبب پیروزی‌ها و فتوحات ملت ایران در عرصه های مختلف شده است.

غیب پرور با اشاره به اینکه ملت ایران هیچگاه متکی به بیگانگان نخواهد شد، تصریح کرد: هشت سال دفاع مقدس فتوحاتی داشته که سرچشمه حماسه های بزرگی نظیر مقاومت و ایستادگی شده است.

وی با اعلام اینکه خان طومان عرصه حماسه آوری رزمندگان مازندرانی بوده است گفت: شهدای مدافع حرم به این باور رسیدند که عاشق سالار شهیدان هستند.

غیب پرور با اشاره به اینکه حفظ انقلاب اسلامی در گرو مجاهدت است تاکید کرد: ملت ایران هیچگاه اهل مذاکره با استکبار جهانی نیست و حفظ انقلاب در گرو مقاومت انقلابی است.