یادواره شهدای ورزشکار مدافع حرم استان مازندران و بزرگداشت 800 شهید بهشهر با حضور سردار غلامحسین غیب‌پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین در مصلی آیت‌الله جباری (ره) بهشهر برگزار شد.

به گزارش تسنیم، سردار غلامحسین غیب‌پرور در یادواره شهدای ورزشکار مدافع حرم استان مازندران و بزرگداشت 800 شهید بهشهر در مصلی بزرگ آیت‌الله جباری (ره) اظهار داشت: بهشهر شهر خوبان است و خوبانی همچون آیات عظام کوهستانی، ایازی، جباری، شهید عبدالکریم هاشمی‌نژاد دردانه‌هایی هستند که همراه شهدای بزرگ این قطعه و 800 شهید، بر بزرگی مردم افزودند.

وی افزود: شهدا سرمایه‌های معنوی هستند که در دفاع از انقلاب و حرم حاضر و حماسه خان طومان را خلق کردند، حماسه خان‌طومان اگرچه توسط مردان بزرگ مازندران خلق شد، اما افتخاری برای ایران است و شهدا اثبات کردند فرزندان امام هنوز در میدان هستند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: حضرت زهرا نخستین  مدافع حریم ولایت بوده و دفاع او در دورانی رقم خورد که اسلام در اوج مظلومیت بود؛ زمانی که کانون‌های ثروت و قدرت، دل‌های آلوده را خریده و رعب و وحشت، ابزاری در اختیار سلاطین آن زمان بود.

وی با بیان اینکه رزمندگان ما با سربند یا زهرا (س) مردانه به دل دشمن می‌زدند و با رمز و توسل یا زهرا (س) به پیکار با دشمن می‌رفتند، گفت: مهم‌ترین درس از این بانو، ولایتمداری و مقاومت از رهبر حق در اوج فشار و ایستادگی در برابر دشمنان بوده و شهدای گرانقدر ایستادگی در راه حق را به ما آموختند و گفتند اگر ایستادیم کار زهرایی کردیم و اگر مقاومت نشان دادیم در مسیر زهرای مرضیه حرکت کردیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین بیان کرد: دشمنی‌های دشمن 40 ساله است و از روزی که دشمن نام امام بزرگوار را شنید، تلاش کردند تا شاهد تولد چهل سالگی انقلاب نباشیم و دهه فجر امسال رخ ندهد و برای تحقق این امیال پوشالی؛ هزینه، تلاش و وقت گذاشتند، اما انقلاب به چهل سالگی رسید و ما اکنون چهل سالگی دوم را در پرتو زهرای مرضیه و خون شهدا آغاز کردیم.

غیب‌پرور با اشاره به اینکه رمز پیروزی، ماندن در خط اسلام واقعی و اسلام ناب محمدی(ص ) است، تصریح کرد: دشمنی‌ها بعد از دهه فجر کنار گذاشته نمی‌شود؛ جنگ، ترور، محاصره، توطئه و در ادامه فرزندان این مرز و بوم را به شهادت رساندند و این حکایت از تداوم دشمنی ها دارد.

وی تصریح کرد: ذائقه ما هم تلخ است و کسی از گرانی و مشکلات اقتصادی راضی نیست و از عدم مدیریت صحیح و نگاه ناحق در مملکت به دروازه اروپا و آمریکا دلخوریم و اساسا” فرزندان انقلاب دلخورند، اما راه شهدا راه دیگری است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: شهدا و رزمندگان نشان و اسوه هستند و باید فراروی جوانان باشند تا از مکتب آنها درس‌آموزی داشته باشند.

غیب‌پرور با بیان اینکه اگر شهدا سخنان بگویند؛ پیامشان ایستادگی در مسیر انقلاب است، تاکید کرد: ما در تنوری قرار گرفته‌ایم که به فضل خدا گلستان ابراهیمی را در پیش دارد. دنیا ببیند و بداند وقتی دفاع از انقلاب پیش می‌آید؛ جوانان ما پهلوانی خود را در صحنه دفاع به نمایش می‌گذارند.

وی با اشاره به اینکه شهدا، اهل بیت را سرافراز و دل حضرت زهرا (س) را شاد و اسلام را نصرت کردند، گفت: کسانی که در جبهه حق، ولایت و رهبری هستند با زبان امید با هم سخن بگویند؛ بسیاری از زبان یاس سخن می‌گویند. زبان امید، تخطئه نیست چرا که داشته‌های انقلاب ما فراوان است.

در این مراسم با رونمایی از تمبر یادبود شهید ورزشکار مدافع حرم شهید “سید سجاد خلیلی” از خانواده شهدای مدافع حرم استان مازندران تجلیل شد.