دسته‌ها
آرشیو فرهنگی

استقبال مردم گلوگاه از کاروان شهدای خانطومان

کاروان‌های شهدای مدافع حرم ایران زمین شامل ۵ شهید مدافع حرم، این روزها مهمان امام رضا(ع) در مشهد مقدس بودند و مردم گلوگاه در بدو ورود این کاروان به مازندران میزبان پنج شهید مدافع حرم «رحیم کابلی»، «عبدالله اسکندری»، «محمدامین کریمیان»، «مصطفی تاش موسی» و «عباس آسمیه» بود .

عکاس(دریافتی) منبع:خزرنما

به گزارش فارس ، مازندران محرم امسال را طور دیگری تجربه می کند،اینبار همراه و همگام با شهدای کربلایی شده ایم که برای دفاع از عقیله بنی هاشم راهی سوریه شدند و بعد از ۶ سال گمنامی در اوج خوشنامی در روزهایی که متعلق به خاندان رسول الله و عاشورای حسینی است؛بازگشتند تا تلنگری برای دلها و جانمان باشند.

کاروان‌های شهدای مدافع حرم ایران زمین شامل ۵ شهید مدافع حرم، این روزها مهمان امام رضا(ع) در مشهد مقدس بودند و استان مازندران از امروز میزبان پنج شهید مدافع حرم «رحیم کابلی»، «عبدالله اسکندری»، «محمدامین کریمیان»، «مصطفی تاش موسی» و «عباس آسمیه» است .

کاروان این شهدای محرمی عصر امروز سه‌شنبه ۱۱ مرداد از طریق مسیر زمینی از سمت شرق استان ، وارد مازندران شده و مردم‌گلوگاه مراسم وداع با شهدا را برگزار کردند و بار دیگر عطر شهادت در این شهرستان پیچید.

اگر چه دوران ۸ سال دفاع مقدس در کشور ما صحنه حماسه و نقش‌آفرینی بزرگ مردانی است که برای دفاع از میهن و ناموس خود به مقابله با دشمنان و منافقان پرداختند، اما اکنون بعد از سالها عبور از جنگ ۸ ساله و دفاع مقدس در دفاع دیگری برای دفاع از حرم و حریم هستند مردان مردی که غیرتشان اجازه نداد، بی بی زینب و رقیه را تنها بگذارند و راهی سوریه شدند تا از عقیله بنی هاشم دفاع کنند.

اگر چه دفاع مقدس در سرزمین‌ ما پس از ۸ سال به پایان رسید اما بودند شهدایی که در دفاع از حرم و حریم رفتند و بازنگشتند و این روزها حضورشان طوطیان چشمان مان است .

امروز مردان و زنان گلوگاهی با غیرت پای ارزشها و آرمان‌های خود ایستادند و برای ۵ شهید مدافع حرم جانانه ایستادند و از آنان استقبال کردند.

مروم گلوگاه از روستای مهدیرجه تا گلوگاه با علم های علم کرده، با حسین یا حسین‌گفتن شان و با عود و عنبر و گلاب از جگرگوشه هایشان استقبال کردند و آنان را تا میدان ۲۲ بهمن گلوگاه بدرقه و با آنان وداع کردند.

و حالا مازندران چند روزی است که یک بار دیگر قدمگاه شهدایی شده است که برای دفاع از اهل بیت(ع)جانانه و با انتخاب خود برای دفاع از حریم اهل بیت(ع) و حفاظت از وطن و ناموس خود دل به میدان زدند و امروز گلوگاه، شهر شهید پرور ایران در شرق مازندران بار دیگر میزبان پیکر پاک شهدای تازه تفحص سوریه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.