مراسم تجلیل از معلمان نمونه شهرستان ساری

عکاس (خلیل دردانه) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا سعدی پور»، در آئین تجلیل از معلمان منتخب شهرستان ساری که با حضور«بابایی کارنامی»، نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی، «یزدان‌شناس»، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان و «رضایی»، فرماندار ساری برگزار شد گفت: به عنوان نماینده جامعه معلمان استان اعلام می‌کنم که هرگز کسانی را که در حوزه تعلیم و تربیت بپا خواستند و با زبان و عمل و رفتار و کردار خود به معلمان احترام گذاشتند فراموش نمی‌کنیم.

وی افزود: وظیفه خود می‌دانم که از تمامی پیشکسوتان تعلیم و تربیت که سالهای متمادی از عمر خود را صرف آموزش فرزندان این مرز و بوم کردند تجلیل کنم.نه تنها از مقام معلم، بلکه باید از نگاه‌های زیبا به معلمان نیز بتقدیر کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران به زحمات شبانه روزی معلمان در عصر کرونا اشاره کرده و اذعان داشت: در زیست بوم جدید تلاش‌های فداکارانه، دغدغه‌مندانه و شجاعانه معلمان چندین برابر شد.و معلمان زیادی به صورت تمام وقت در خدمت دانش‌آموزان بودند.

سعدی پور با اشاره به اینکه سپاسگزار همه معلمان هستیم گفت: معلمان سرمایه های اجتماعی این میهن هستند که جامعه به وجود آنها افتخار نموده و به عنوان مرجع در ردیف اول اعتماد عمومی جامعه هستند.

وی تربیت و سیاست را به عنوان دوکار بسیار سخت در دنیا نام برده و اظهار کرد: تربیت کاری بسیار حساس، مهم و اثرگذار است.اگر در تربیت استعدادهای بالقوه و تبدیل به بالفعل کردن آنها نکوشیم دچار مشکلات فراوانی خواهیم شد.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: برای رفع مشکل معیشت جامعه فرهنگیان فهیم کشور و ارتقای جایگاه آموزش و پرورش نیازمند همیاری و هم‌افزایی همه دستگاه‌های اجرایی به‌ویژه نهادهای بالادست و قانون‌گذار هستیم.

سعدی پور با اشاره به اینکه در اجرای سند تحول بنیادین عزمی جدی داریم تأکید کرد: بالاترین سند و مرجع اجرایی در آموزش و پرورش سند تحول بنیادین است که در سال 1390 به تأیید مقام معظم رهبری رسیده است.

شایان ذکر است در این مراسم از 6 معلم نمونه استانی و تعدادی از 70 معلم نمونه شهرستانی نواحی 1 و 2 ساری با اهدای لوح و تندیس، تجلیل به‌عمل آمد.