مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران معرفی شد

محمود شالویی که پیش از این سمت رایزن فرهنگی ایران در کشور صربستان را داشت به جای احد جاودانی به عنوان مدیرکل جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران معرفی شد.

به گزارش ایرنا ، مراسم تکریم مدیرکل سابق و معارفه مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با حضور هادی حسینی معاون امور حقوقی ، پارلمانی و امور استان های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ساری برگزار شد.
مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در این مراسم گفت : زبان فرهنگ و هنر امروز در میان هیاهوی دشمنان بهترین معرف ایران در میان ملت های دیگر است.
محمود شالویی افزود : غنای فرهنگ و هنر مردم ایران به اندازه ای است که در میان همه ملت ها حتی آنانی که با زبان فارسی بیگانه اند ، در نخستین برخورد جایگاه فاخری پیدا می کند .
وی بی توجهی به حوزه فرهنگ و هنر را بالا ترین جفا به کشور دانست و افزود : ناتوانی اهالی و مدیران فرهنگی در معرفی هنر و هویت و فرهنگ ایرانی ، اصلی ترین دغدغه در این زمینه است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد مازندران گفت : مازندران ظرفیت های ناشناخته بسیاری در حوزه فرهنگ و هنر دارد که برای جلوگیر از نابودی آن باید تمامی آنها را شناسایی و در بهترین قالب در داخل کشور و خارج از مرز ها معرفی کرد.
شالویی عنصر جاودانگی هنر و فرهنگ را در معرفی و تزریق آن به جامعه اعم از داخل و خارج کشور دانست و تاکید کرد که به عنوان مدیر دستگاه اجرایی حوزه فرهنگ و هنر این موضوع را مهم ترین دستور کار خود می داند.
مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران متولد سال 45 در شهرستان ایذه استان خوزستان است . وی علاوه بر تحصیل علوم حوزوی ، تحصیلات عالی دانشگاهی در رشته ادیان و عرفان تطبیقی دارد.
شالویی نویسنده کتاب ‘ مولانا و وحدت ادیان ‘ و ‘ من مسلمانم ‘ است .
وی سوابق اجرایی چون مدیرکلی آموزش و توسعه فعالیت‌های هنری وزارت ارشاد ، ریاست مرکز برنامه‌ریزی و آموزش نیروی انسانی وزارت ارشاد ، عضویت هیات مدیره صندوق حمایت از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران، عضویت کمیسیون اساسنامه‌ها و مقررات تحصیلی شورای عالی آموزش و پرورش ، عضویت در شورای برنامه‌ریزی درسی و مدیریت گروه فرهنگ و هنر دانشگاه جامع علمی و کاربردی ، مدیرکلی هنرهای تجسمی وزارت ارشاد ، مدیرکلی ارشاد استان اصفهان و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در صربستان را هم در کارنامه دارد.
** پرهیز از حاشیه در فعالیت های فرهنگی
احد جاودانی مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز در این مراسم گفت : در استان مازندران همراهی مناسبی میان دستگاههای فرهنگی با یکدیگر و دیگر دستگاهها وجود دارد و استان از این بابت دارای فضای مطلوبی است .
وی افزود : مدیریت در حوزه فرهنگی همیشه دارای حاشیه است که نباید به آن دامن زد و می توان با تعامل با رسانه ها و همچنین همراهی و همفکری با مردم و هنرمندان آنها را خنثی کرد.
جاودانی که بیشتر از سه سال سکان اداره کل فرهنگ و ارشاد استان مازندران را در اختیار داشت قرار است به وزارتخانه در تهران برود .