شورای تبلیغ دینی در استان مازندران فعال شد

 مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران از فعال شدن شورای تبلیغ برای نخستین بار از سوی نماینده ولی فقیه در استان خبر داد.

به گزارش  تسنیم، حجت الاسلام ناصر شکریان امیری در نشستی خبری با اصحاب رسانه مازندران به مناسبت سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی مازندران و روز تبلیغ و اطلاع‌‌رسانی دینی در اداره تبلیغات اسلامی مرکز مازندران اظهار داشت: بانک اطلاعات فعالان ترویج مسائل دینی در قالب مبلغ و مبلغات هستیم.

وی افزود: رسانه‌ها نیز در حوزه اطلاع‌رسانی و تبلیغ دینی نقش آفرینی دارند و سال آینده قصد داریم میزبان کنگره ملی تبلیغ در مازندران باشیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با اشاره به اینکه چهلمین سال تبلیغات اسلامی را امسال برگزار می‌کنیم و در راستای جهش تولید مدنظر مقام معظم رهبری در حوزه تبلیغ و اطلاع‌رسانی رسانه‌ها نقش آفرین هستند.

شکریان با بیان اینکه تبیین اسلام ناب، توجه به قشر جوان، مبارزه با استکبار از جمله مواردی بوده که در احکام امام و رهبری به روسای سازمان تبلیغات اسلامی آورده شده است، افزود: بنابراین نهادهای حوزه اطلاع‌رسانی دینی باید نسبت به نقش خطیر خود موفق‌تر حاضر شوند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با اشاره به اینکه شورای تبلیغ استان را در محضر نماینده ولی‌فقیه در مازندران ایجاد کردیم، افزود: مراسم تجلیل از پیشکسوتان حوزه تبلیغ در نیم قرن گذشته به‌همراه تجلیل از مبلغان فعال در حوزه مبارزه با ویروس منحوس کرونا، فردا در مصلای جمعه ساری برگزار می‌شود.

شکریان با اشاره به اینکه 18 گروه تبلیغی جوانان در استان شناسایی کردیم گفت: قرار است در هفته تبلیغ و اطلاع‌رسانی دینی نشستی با این افراد داشته باشیم.

وی با بیان اینکه جمع آوری خاطرات تبلیغی مبلغان را همزمان با هفته تبلیغ امسال آغاز خواهیم کرد، افزود: بهترین آثار و خاطرات مشمول اهدای جوایز خواهد شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با اشاره به اینکه طرح سرکشی از معمرین تبلیغ که اکنون در بستر بیماری بوده و یا در منزل بیکار هستند را اجرایی خواهیم کرد گفت: نشست مشترکی را با 25 دستگاه زیرمجموعه مقام معظم رهبری را در  استان برگزار خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه 240 هیئت مذهبی استان در بسیج ملی مقابله با کرونا آمدند، تصریح کرد: بسیاری از این هیئت‌های مذهبی در رزمایش کمک مومنانه بسته‌های معیشتی فراوان بین نیازمندان توزیع کردند.

شکریان از فعالیت 108 مراکز قرآنی و 120 مسجد فعال مازندران در امر مبارزه با کرونا خبر داد و گفت: 150 روحانی مازندران نیز در حوزه بسیج مقابله با کرونا و امورات شرعی برای دفن متوفیان کرونایی نقش آفرین بودند.

وی با بیان اینکه مساجد اکنون با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی بازگشایی شده است، افزود: برای اجتماعات مذهبی در ماه محرم و صفر منتظر تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم.