نماز عید سعید فطر در مصلای امام خمینی(ره)، صحن امامزاده عباس(ع) ،صحن امامزاده یحیی(ع)،خیابان جمهوری اسلامی و مسجد سالخورده ساری با حضور پرشور مردم برگزار شد.

نماز عید فطر در استان علوی تبار مازندران اقامه شد

مردم استان علوی تبار، مومن و خداجوی مازندران امروز پس از یک ماه روزه داری در نماز عید سعید فطر در جای جای این استان شهیدپرور شرکت کردند.

مردم ساری مرکز مازندران نیز با حضور در مصلای جمعه امام خمینی شهرستان ساری نماز عید سعید فطر را به امامت حجت الاسلام محمد قاسمی، امام جمعه موقت ساری اقامه کردند.

حجت الاسلام محمد قاسمی، خطیب نماز عید سعید فطر در سخنانی با تبریک این ایام مبارک و خجسته خدمت مردم علوی تبار مازندران، اظهار داشت: قبولی عبادات روزه داران را در ماه گرم سال با تحمل سختی‌ها و مشقت‌های روزه داری از درگاه قادر متعال خواستار هستیم.

وی با تاکید بر لزوم تداوم تزکیه روح و تهذیب نفس روزه داران در همه فصول سال، افزود: حضور پرشور مردم مازندران در لیالی قدر، روز قدس و مناسبت‌های 14 و 15 خرداد ستودنی و دارای پیام انقلابی و دینی بوده است.

قاسمی با گرامی‌داشت سالروز قیام خونین 15 خرداد و تسلیت رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران، تصریح کرد: قیام خونین 15 خرداد تداوم بخش انقلاب اسلامی ایران و سرآغاز نهضت‌های دینی، ارزشی، اسلامی و مقاومت بوده است.

وی، ایستادگی و مقاومت را از شاخصه‌های بارز رهبری معظم انقلاب پس از امام راحل بیان کرد و افزود: 40 سال این مردم با غیرت، بصیرت و شجاعانه در مقابل استکبار و استعمار ایستادند، هزینه تسلیم در مقابل دشمن بیشتر از هزینه مقاومت است. اگر ایستادگی و مقاومت ملت نبود ما تو سری خور بودیم همانند آمریکا که تسلیم شد توسری خور شد.

قاسمی با بیان اینکه یکی از شاهکارهای خبرگان رهبری انتخاب مقام معظم رهبری بود، گفت: دشمن ماه‌ها و ساعت‌ها نقشه می‌کشد برای براندازی اما با یک سخنرانی رهبری همه نقشه‌ها نقش بر آب می‌شود.